Partnerzy serwisu:

Jest przetarg PKP IC na projekt przebudowy sieci w bazie na Grochowie

Roman Czubiński 17.06.2019 23

Jest przetarg PKP IC na projekt przebudowy sieci w bazie na Grochowie
fot. Muri, lic. CC BY-SA 4.0
Narodowy przewoźnik dalekobieżny szuka chętnych do zaprojektowania przebudowy części infrastruktury swojej bazy na stacji Warszawa Grochów. Jeśli postępowanie będzie toczyło się zgodnie z harmonogramem – co w świetle dotychczasowych doświadczeń wcale nie jest pewne – chętnych do realizacji tego zadania poznamy za nieco ponad miesiąc.
Prace, dla których projekt chce zamówić PKP IC, składają się z trzech części. Pierwszą z nich jest przebudowa sieci trakcyjnej nad torami bazy i prowadzącej do niej bocznicy. Zmodernizowane i rozbudowane mają także zostać stanowiska stacjonarnego zasilania niskiego napięcia dla taboru. Całości dopełni przebudowa oświetlenia. Przewoźnik nie ujawnia kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Informacja ta zostanie podana dopiero bezpośrednio przed otwarciem ofert.

Jedynym kryterium udzielenia zamówienia jest cena. Oferty można składać do 22 lipca. Muszą one zachować ważność przez 2 miesiące po tym terminie.

Zaplecze na Grochowie to najważniejszy w Polsce tego typu obiekt PKP IC. Składy wszystkich pociągów przewoźnika rozpoczynających bieg na stacji Warszawa Wschodnia przechodzą tu rutynową obsługę codzienną (przeglądy, kontrole, czyszczenie oraz odfekalnianie toalet próżniowych). Na 64 hektarach powierzchni znajdują się tu – między innymi – hale naprawcze (osobne dla wagonów i lokomotyw), trzytorowa hala całopociągowa i przeznaczone do obsługi ED250 Centrum Serwisowe Pociągów Dużych Prędkości.

Inwestycje w obiekcie mają mieć zakres o wiele szerszy, niż ten, dla którego PKP IC chcą obecnie zamawiać dokumentację. Przewoźnik planuje – między innymi – modernizację istniejącej oraz budowę nowej lokomotywowni, a także budowę całorocznej myjni automatycznej. Należy jednak zauważyć, że – jak pisaliśmy niedawno – realizacja całego ambitnego programu modernizacji stacji postojowych, którego częścią są inwestycje na Grochowie, napotyka coraz więcej przeszkód: rozstrzyganie kolejnych przetargów jest odsuwane w czasie z powodu zbyt wysokiej ceny ofert lub zupełnego braku chętnych potencjalnych wykonawców.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony