Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Mniej pociągów Łódź – Toruń – Gdynia

Kasper Fiszer 28.10.2019 6,1k

PKP Intercity: Mniej pociągów Łódź – Toruń – Gdynia
Pociąg Kraków – Łódź – Gdynia w Tomaszowie Maz. fot. Kasper Fiszer
Zmniejszy się liczba kursów z Łodzi do Trójmiasta realizowanych standardową trasą przez Toruń. Później wyjedzie pierwszy kurs do Gdyni, wcześniej z trójmiejskich dworców odprawione zostanie zaś ostatnie połączenie w stronę Łodzi. PKP Intercity tłumaczy to ograniczeniami wynikającymi z remontów infrastruktury.
Jak zwrócili nam uwagę Czytelnicy, kolejny roczny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity zakładać będzie mniej połączeń pozwalających dostać się z Włocławka do Gdyni i z powrotem. Problemem dla podróżnych ma być m.in. znacznie – bo o ok. 2 godziny – późniejszy wyjazd pierwszego kursu w stronę Trójmiasta i równie istotnie wcześniejszy wyjazd ostatniego pociągu w kierunku Włocławka. Informacje o zmniejszeniu liczby połączeń potwierdził przewoźnik. Zmiany będa miały duże znaczenie także dla pasażerów m.in. z Łodzi.

Zamiast dwóch pociągów – jeden. „Kompromisowe” godziny odjazdu

– Liczba pociągów kursujących na trasie Łódź – Włocławek – Toruń Główny – Bydgoszcz Główna – Gdańsk Główny – Gdynia Główna została ograniczona – czytamy w przesłanym nam komunikacie Zespołu Prasowego PKP Intercity. Przewoźnik twierdzi, że było to konieczne ze względu na prace modernizacyjne na odcinkach linii, którymi na tym ciągu kursują pociągi spółki. – Dlatego zamiast dotychczasowych dwóch przedpołudniowych pocągów do Gdyni w nowym rozkładzie jazdy będzie uruchamiany jeden – stwierdzają służby prasowe przedsiębiorstwa.

Tym tłumaczona jest zresztą zmiana godzin kursowania pierwszego z kursów. – Czas wyjazdu wyznaczony został pomiędzy godzinami odjazdów dwóch połączeń obsługiwanych przez nas w obecnym rozkładzie jazdy – stwierdza PKP Intercity. – Analogicznie zaplanowany jest wyjazd popołudniowego pociągu z Gdyni w kierunku Łodzi – poinformowano nas w krótkim komunikacie.

Szczegóły rozkładu poznamy niedługo przed jego wejściem w życie

Przewoźnik zastrzega przy tym, że o szczegółach dotyczących nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów edycji 2019/2020 będzie informować dopiero pod koniec listopada. Tymczasem ten grafik połączeń wejdzie w życie już 15 grudnia.

Obecnie pierwszy kurs do Gdyni – IC „Doker” – odjeżdża z Łodzi Fabrycznej o 4:51, ostatni z Gdyni Głównej do Łodzi – również IC „Doker” – o 17:48. W rozkładzie jazdy od roku nie ma nocnego połączenia pomiędzy tymi miastami, które wcześniej zapewniane było przez TLK, a potem IC „Pogoria”. Jego likwidację uzasadniano pracami modernizacyjnymi na sieci PKP PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony