Partnerzy serwisu:

PKP Intercity ponownie chce wydzierżawić lokomotywy spalinowe

Jakub Rösler 20.10.2021 8,2k

PKP Intercity ponownie chce wydzierżawić lokomotywy spalinowe
Lokomotywa spalinowa 754, dzierżawiona od Kolei Czeskich. fot. Michał Szymajda
PKP IC chce wydzierżawić 5 lokomotyw spalinowych, które będą w stanie ogrzewać prowadzone przez siebie wagony. Termin dostarczenia 5 pojazdów określono na 30 grudnia tego roku, a oferty można składać do 4 listopada tego roku. Przewoźnik chce wynająć lokomotywy na 3 lata z opcją przedłużenia na kolejny rok.
PKP IC szuka kolejnych lokomotyw spalinowych. Tym razem jest to 5 sztuk pojazdów, zdolnych do zasilania wagonów w energię elektryczną 3kV DC, co pozwoli na prowadzenie składów wagonowych i korzystanie w nich z ogrzewania. Takiej możliwości nie mają wszystkie lokomotywy spalinowe, których używa do tej pory PKP IC. Ponadto lokomotywy muszą być przystosowane do kursowania po polskich liniach kolejowych.

Oferty można składać do 4 listopada tego roku, a termin dostawy dzierżawionych lokomotyw upływa 30 grudnia. Przewoźnik chce wynająć pojazdy na 3 lata, z opcją przedłużenia dzierżawy o kolejny rok. O wyborze w 100% zdecyduje cena. PKP IC wypożycza już lokomotywy spalinowe, są to popularne “Nurki” wypożyczone od Kolei Czeskich.

O problemach z taborem spalinowym w PKP IC pisaliśmy w ostatnim czasie wielokrotnie. Na braku lokomotyw cierpią zarówno mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, jak i chociażby pasażerowie pociągu TLK Sudety, który często jest zastępowany przez autobus, podobnie jak TLK Konopnicka. Przewoźnik deklaruje chęć poszerzania oferty i włączania do siatki połączeń kolejnych miast, co często wiąże się z koniecznością wykorzystania lokomotyw spalinowych, tak będzie chociażby w przypadku TLK Flisak, który od grudnia ma kursować przez nieużywany obecnie w ruchu pasażerskim fragment linii kolejowej 33.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony