Partnerzy serwisu:

PKP IC chce nowej aplikacji mobilnej

Jakub Madrjas 24.04.2018 3,3k

PKP IC chce nowej aplikacji mobilnej
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na dostawę nowej aplikacji mobilnej, która zastąpi IC Mobile Navigator. Co ciekawe, Grupa PKP oferuje już pasażerom nową platformę Bilkom 2 PKP Informatyki, ale nie w formie aplikacji.
PKP Intercity przeprowadziło zapytanie rynkowe dotyczące opracowania specyfikacji i dokumentacji przetargowej dla aplikacji mobilnej do sprzedaży biletów pasażerom. Kolejnym krokiem ma być przygotowanie i wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na opracowanie specyfikacji funkcjonalnej i dokumentacji; z kolei na jej podstawie ogłoszony zostanie właściwy przetarg na wykonanie dedykowanej aplikacji mobilnej do sprzedaży biletów.

Do zadań potencjalnego wykonawcy będą należały m.in. analiza rynku aplikacji mobilnych, rekonesans co do kosztów wykonania aplikacji, a także przygotowanie dokumentacji przetargowej i doradztwo merytoryczne w trakcie prowadzenia przetargu.

Bilkom 2 nie jest aplikacją

Po co PKP Intercity własna aplikacja mobilna, skoro jest PKP Informatyka – siostrzana spółka z Grupy PKP – sprzedaje bilety poprzez Bilkom 2? – Zależy nam na ujednoliceniu naszych platform sprzedażowych, zarówno pod kątem użytkowym, jak i wizerunkowym. Chcemy także w pełni wykorzystywać współczesne rozwiązania technologiczne w celu zwiększenia dostępności i konkurencyjności oferty PKP Intercity – tłumaczy „Rynkowi Kolejowemu” Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity, dodając, że Bilkom 2 funkcjonuje jedynie jako serwis internetowy – nie jest aplikacją mobilną. 

Sprzedaż biletów była możliwa w aplikacji Bilkom PKP Informatyki – obecnie opcja "kup bilet" przenosi nas na stronę internetową beta.bilkom.pl, czyli do Bilkom 2.

Aplikacji mobilnych nie brakuje

Jak dodaje przedstawicielka spółki, już teraz bilety PKP Intercity można nabyć za pośrednictwem aplikacji spółki IC Mobile Navigator. Jest to możliwe także przez aplikację Skycash, która sprzedaje także bilety Polregio; ta ostatnia spółka również będzie rozwijać własną aplikację, o czym informowaliśmy tutaj. Biletów PKP Intercity i Polregio nie ma natomiast na platformie Koleo, ale są tam dostępne bilety przewoźników regionalnych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony