Partnerzy serwisu:

PKP IC będzie honorować bilety PR do Lubartowa; dołoży też wagon do Krakusa

Jakub Madrjas 08.06.2018 1,6k

PKP IC będzie honorować bilety PR do Lubartowa; dołoży też wagon do Krakusa
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
PKP Intercity poinformowało o zamiarze honorowania biletów Polregio na trasie Lublin–Lubartów od 10 czerwca. Utrzymane zostaje honorowanie biletów IC przez PR na trasie Poznań–Piła i przez KW na trasie Kutno – Konin. Przewoźnik dołoży też wagon dodatkowy do EIC Krakus dla pasażerów z biletem odcinkowym Warszawa – Opoczno.
W komunikatach dla pasażerów PKP Intercity poinformowało, że od 10 czerwca, czyli terminu wejścia w życie korekty rozkładu jazdy, do 1 września 2018 roku na odcinku Lublin - Lubartów Słowackiego oraz pomiędzy wszystkimi stacjami na tym odcinku, w wagonach klasy 2 pociągu TLK 25100 „Flisak” są honorowane wszystkie ważne bilety wydane na przejazdy pociągami spółki Przewozy Regionalne.

W związku z powyższym podróżni z ważnymi biletami wydanymi na przejazdy pociągami uruchamianymi przez PR:  w pociągu TLK „Flisak” mogą zająć wolne miejsce do siedzenia ale tylko do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca. Podróżnym tym nie wydaje się nieodpłatnych biletów dodatkowych ze wskazaniem na miejsca do siedzenia, a podróżni którzy zamierzają pociągiem TLK „Flisak” przewieźć bagaż, rower lub psa, zobowiązani są nabyć odpowiedni bilet na taki przewóz, zgodnie z postanowieniami taryfy przewozowej PKP IC. 

Dodatkowy wagon w pociągu EIC 1324/5 Krakus

PKP Intercity informuje też, że "w celu zapewnienia pasażerom z Opoczna i okolic możliwości powrotu z Warszawy w godzinach popołudniowych", w okresie od 10 czerwca do 1 września 2018 roku podróżni posiadający ważne bilety odcinkowe imienne wydane na przejazdy w relacjach obejmujących w całości lub w części odcinek Warszawa – Opoczno Południe, będą mogli na ww. odcinku skorzystać również z przejazdów w klasie 2 pociągu EIC 1324/5 Krakus w terminie jego kursowania.

Podróżni ci nie będą uprawnieni do pobrania rezerwacji miejsca do siedzenia ani do otrzymania bezpłatnego poczęstunku w pociągu EIC Krakus. Będą natomiast mogli zająć wolne miejsce do siedzenia, ale tylko do czasu zgłoszenia się osoby ze wskazaniem tego miejsca. W składzie pociągu EIC 1324/5 Krakus kursował będzie dodatkowy wagon klasy 2, który nie będzie objęty rezerwacją miejsc do siedzenia. Wagon ten będzie się znajdował na początku składu pociągu i oznaczony będzie nr 9.

Utrzymanie honorowania w Wielkopolsce

Kolejną informacją jest przedłużenie honorowania biletów PKP IC na odcinku na odcinku Poznań - Piła przez Przewozy Regionalne oraz na odcinku Kutno - Konin przez Koleje Wielkopolskie - w obu przypadkach chodzi tylko o wybrane pociągi i autobusy komunikacji zastępczej.

To nie wszystkie nowości z PKP Intercity. Jak już pisaliśmy, Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy pociągów na stacji Włoszczowa Północ zatrzymają się bezpośrednie pociągi z Poznania i Łodzi. Skład międzynarodowego IC Chopin z Warszawy do stolic Czech, Austrii i Węgier wydłuży się łącznie o cztery wagony. Część pociągów PKP IC nie przejedzie natomiast przez warszawską średnicę.

Pozostałe informacje na temat korekty rozkładu jazdy w PKP IC można znaleźć tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony