Partnerzy serwisu:

PKP Energetyka z nagrodą za dbanie o zrównoważony rozwój

inf. pras 21.03.2023 528

PKP Energetyka z nagrodą za dbanie o zrównoważony rozwój
fot. PKP Energetyka
PKP Energetyka została nagrodzona złotym medalem w rankingu EcoVadis, który ocenia organizacje na całym świecie pod kątem zrównoważonego rozwoju. Spółka informuje, że otrzymała 72 na 100 możliwych punktów, co plasuje ją wśród 8 procent najlepiej ocenianych firm w branży na całym świecie.
PKP Energetyka podkreśla że konsekwentnie, od trzech lat, poddaje się weryfikacji niezależnej, międzynarodowej agencji EcoVadis. Wśród obszarów, które zostały poddane ocenie są: wpływ na środowisko i klimat, aspekty społeczne, etyka oraz łańcuch dostaw

Jak czytamy, PKP Energetyka poprawiła swój wynik o 2 punkty i uzyskała 72 na 100 możliwych punktów, co zaowocowało otrzymaniem złotego medalu EcoVadis. W porównaniu do poprzedniej edycji badania, spółka została lepiej oceniona w obszarze Etyka, poprawiając swój wynik aż o 20 punktów i zdobywając w tej kategorii 90/100 punktów. W obszarach: środowisko, kwestie pracownicze oraz łańcuch dostaw oceny utrzymały się na tym samym, wysokim poziomie.

- Wynik audytu EcoVadis potwierdza, że PKP Energetyka jest firmą odpowiedzialną społecznie i dbającą o zrównoważony rozwój. Konsekwentna realizacja Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2030 umożliwia nam poprawę wyników. Pracujemy nad tym wraz ze wspaniałym zespołem, składającym się z przedstawicieli różnych obszarów firmy, m.in. BHP, ochrony środowiska, etyki, zakupów, HR. Naszą ambicją jest uzyskanie w ciągu najbliższych kilku lat platynowego medalu EcoVadis, czyli znalezienia się w 1 procencie najlepiej ocenianych w obszarze ESG firm na świecie – mówi Krzysztof Kiełmiński, dyrektor Biura Komunikacji i Zrównoważonego Rozwoju cytowany w komunikacie. 

EcoVadis to niezależna międzynarodowa agencja, która zajmuje się oceną polityk korporacyjnych w zakresie zrównoważonego rozwoju. Unikatowa metodologia oceny społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw ze 155 krajów obejmuje ponad 198 kategorii zaopatrzenia oraz 21 wskaźników CSR. Już ponad 55 tys. firm współpracuje z EcoVadis na rzecz zmniejszania ryzyka, stymulowania innowacji oraz budowania jawności i zaufania między partnerami biznesowymi. Metodologia badania opiera się o międzynarodowe standardy, takie jak Global Reporting Index (GRI), ISO 26000 oraz założenia Global Compact i cele ONZ.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony