Partnerzy serwisu:

PKP Energetyka włącza się w realizację Rail Baltiki na Litwie. Jest nowa spółka

Jakub Madrjas 09.01.2018 2,7k

PKP Energetyka włącza się w realizację Rail Baltiki na Litwie. Jest nowa spółka
Fot. Aidas U., CC-BY-SA 3.0
Pod koniec 2017 roku Grupa Kapitałowa PKP Energetyka powołała na Litwie spółkę Railen Baltics. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", jej zadaniem jest udział w realizacji projektu Rail Baltica oraz elektryfikacja linii klejowej Wilno – Kłajpeda.
Jak poinformowała "RK" PKP Energetyka, w zakres działalności Railen Baltics wchodzi realizacja inwestycji na Litwie przy wsparciu zasobów i referencji PKP Energetyka. Aktualnie prowadzone są prace związane z organizacją struktur spółki, jednocześnie analizowane są ogłaszane projekty oraz prowadzone rozmowy z litewskimi partnerami. Dyrektorem generalnym Railen Baltics jest wieloletni, doświadczony pracownik PKP Energetyki – Zbigniew Chyliński.

PKP Energetyka podkreśla, że rozwijanie działalności zagranicznej jest jednym z elementów strategii realizowanej przez Grupę Kapitałową PKP Energetyka, a działania związane z wejściem na rynek litewski realizowane są już od dwóch lat. Przedstawiciele spółki wielokrotnie uczestniczyli w szeregu spotkań konsultacyjnych i technicznych organizowanych przez przedstawicieli kolei litewskich i firm branżowych działających na Litwie.

– Interesują nas głównie obszary elektroenergetyczny i kolejowy powiązany z energetyką, a zawłaszcza udział w projektach Rail Baltica oraz elektryfikacja linii kolejowej Wilno – Kłajpeda – mówi Zbigniew Chyliński, dyrektor generalny Railen Baltics. – Obecnie tworzymy podstawowe struktury kadrowe, które są niezbędne do rozpoczęcia kompletnej działalności operacyjnej i podjęcia współpracy z naszymi partnerami. Struktura ta zostanie w późniejszym terminie dostosowana do wymagań poszczególnych projektów – dodaje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony