Partnerzy serwisu:

PKP Energetyka: Jesteśmy gotowi do zapewnienia ciągłości zasilania kolei

inf. pras 02.03.2022 910

PKP Energetyka: Jesteśmy gotowi do zapewnienia ciągłości zasilania kolei
fot. PKP Energetyka
Sztab kryzysowy działający w trybie 24/7, wzmocnione służby dyspozytorskie i utrzymaniowe, dodatkowe dyżury pracowników, zabezpieczenie i stress-testy systemów – to tylko niektóre działania, wymieniane przez PKP Energetykę, zarządcę infrastruktury dystrybucyjnej zasilającej polską kolej. Ma to zapewnić ciągłość dostaw energii oraz bezpiecznego przejazdu pociągom humanitarnym, przewożącym rannych i uchodźców z Ukrainy.
Jak czytamy w komunikacie, od piątku w PKP Energetyka działa Sztab Kryzysowy, który zarządza wszystkimi strumieniami działań – od motywacji pracowników do ochrony CRP. W firmie odbył się już przegląd zasobów technicznych zarówno w terenie, jak i systemów IT oraz OT. Wzmocniono obsady pociągów sieciowych i zespołów dyspozytorskich, wprowadzono dodatkowe dyżury. Na bocznicach kolejowych i w bazach pogotowia energetycznego dedykowane pojazdy są 24/7 w pełnej gotowości do obsługi każdego transportu osobowego czy towarowego. Szczególny nacisk położony jest na województwa wschodnie, przy granicy z Ukrainą, gdzie wszystkie obiekty funkcjonują w stanie podwyższonych zabezpieczeń. Wdrożono tam specjalny dozór i dodatkowy monitoring, z możliwością rozszerzenia na cały kraj. Dodatkowe środki i zasoby zostały też przekazane do zapewnienia ciągłości dostaw i wzmocnienia stanów magazynowych – podkreśla spółka.

Jak czytamy, zaangażowano wszystkich pracowników do wypełniania zadań infrastruktury krytycznej. Pracownicy pomagają też uchodźcom, a firma podejmuje działania wspierające ich wysiłki. – W poniedziałek byłem w woj. lubelskim i podkarpackim. Spotkałem się z naszymi załogami i brygadami, które działają kilka – kilkanaście kilometrów od granicy, często współpracują ze służbami granicznymi i swoimi odpowiednikami z Ukrainy. Wszyscy mają świadomość, że bieżąca sytuacja to dla nas – pracowników spółki dbającej o ciągłość funkcjonowania infrastruktury krytycznej, czas zwiększonej odpowiedzialności. Większość z pracowników podjęła się pomocy uchodźcom, przyjmując ich do swoich domów bądź organizując inne formy wsparcia. Od dziś jako firma przekazujemy dodatkowe środki pomocowe, a w planach mamy dalsze działania, m. in. przygotowanie miejsc pracy dla obywateli z Ukrainy – powiedział Wojciech Orzech, prezes PKP Energetyki  w komunikacie.

Przedstawiciele PKP Energetyka działają w kilku sztabach kryzysowych powołanych przez polskie służby na okoliczność sytuacji za wschodnią granicą, m. in. w sztabie zarządcy infrastruktury kolejowej PKP PLK, zespole operacyjnym RCB i PTPiREE. Są także w stałym kontakcie z policją, strażą graniczną oraz pozostałymi Operatorami Systemu Dystrybucyjnego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony