Partnerzy serwisu:

PKP Energetyka i DB Cargo Polska nominowane do godła Teraz Polska

jm, Rynek Kolejowy 09.06.2020 10

PKP Energetyka i DB Cargo Polska nominowane do godła Teraz Polska
Fot. PKP Energetyka
Kolejowe spółki PKP Energetyka i DB Cargo Polska, a także Zarząd Morskiego Portu Gdynia zostały nominowane do Godła w 30. edycji Konkursu Teraz Polska.
O nominacjach poinformowała w ubiegłym tygodniu Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Nominacje uzyskało 31 produktów, 20 usług i 2 innowacje. Spektrum nominowanych jest szerokie: od produktów spożywczych, budowlanych, wyrobów kosmetycznych, farmaceutycznych, poprzez roboty, programy, aplikacje, fotowoltaikę, aż do usług handlowych, transportowych, medycznych, finansowych.

– Wśród nominowanych są oferty zarówno skierowane do szerokiego odbiorcy, jak i bardzo specjalistyczne, jak chociażby dystrybucja energii dla kolei czy tankowanie statków paliwem LNG. Wszystkie zgłoszenia łączy jedno: wysoka, polska jakość potwierdzona ocenami niezależnych Branżowych Komisji Ekspertów – czytamy w komunikacie. Wśród nominowanych są kolejowe spółki PKP Energetyka i DB Cargo Polska, a także Zarząd Morskiego Portu Gdynia. Zwycięzców poznamy być może jeszcze w dziś. 

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", PKP Energetyka została nominowana za wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Dystrybucji Energii dla Kolei. Jak czytamy w opisie, to złożony ekosystem innowacyjnych rozwiązań opracowany przez PKP Energetyka, który zapewnił polskiej kolei, przewoźnikom i ostatecznie pasażerom nową jakość i niezawodność. Składa się na niego majątek sieciowy i jego cyfrowa mapa, architektura IT, zarządzanie ruchem oraz metodyczne planowanie zasobów technicznych i ludzkich. Te cztery ściśle współpracujące ze sobą i powiązane warstwy systemu zapewniają odpowiednią moc i wolumen energii nieprzerwanie płynącej do systemy kolejowego w Polsce.

Efektem działania systemu jest prawie trzykrotny spadek wskaźnika SAIDI (System Average Interruption Duration Index) – z ponad 400 do 160 minut, a także związany z działaniem systemu spadek liczby awarii na sieci trakcyjnej (20-krotnie w ciągu 4 lat, co pozwoliło zaoszczędzić 200 000 minut opóźnień).
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony