Partnerzy serwisu:

PKP chcą przebudować dworzec w Zgorzelcu

Witold Urbanowicz 28.09.2016 395

PKP chcą przebudować dworzec w Zgorzelcu
fot. Südstädter, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA prowadzą przetarg na dokumentację projektową dla remontu dworca w Zgorzelcu Ujeździe przy ul. Ciernistej. Przebudowę, prowadzoną w uzgodnieniu z samorządem, zaplanowano na przyszły rok.
Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca Zgorzelec. Budynek powstał w 1847 r. i figuruje w gminnym rejestrze zabytków. Składa się trzech naziemnych kondygnacji, wliczając w to poddasze. Wysokość budynku to 10,50 m. W środku na parterze znajdują się ogólnodostępna poczekalnia oraz lokal mieszkalny, natomiast na piętrze są puste pomieszczenia.

Projekt uwzględniać ma kompleksową przebudowę dworca. Zniknąć mają lokale mieszkalne. W budynku przewidziano powierzchnie komercyjne, publiczne miejskie oraz publiczne pełniące funkcje obsługi pasażerów. Na parterze budynku poza pomieszczeniami obsługi pasażerów znajdą się biuro obsługi klienta, pomieszczenia dla obsługi drużyn Kolei Dolnośląskich, pomieszczenia techniczne oraz pomieszczenia gminy. Przy poczekalni przewidziano ogólnodostępną toaletę. Piętro zostanie zagospodarowane przez gminę. Na poddaszu znajdą się natomiast pomieszczenia techniczne, w tym miejsce na centrale wentylacyjne. Budynek pomocniczy pełniący funkcję pomieszczeń gospodarczych dla lokatorów lokalu mieszkalnego zostanie wyburzony z uwagi na zły stan techniczny.

Termin składania ofert mija 6 października. O wyborze decydują cena (91%) oraz termin realizacji projektu wykonawczego (9%). Zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie od 29 do 32 tygodni od zawarcia umowy. Zadaniem wykonawcy będzie też sprawowanie nadzoru autorskiego. Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to II kwartał 2017 r., natomiast przewidywany okres realizacji robót budowlanych wynosi ok. 11 miesięcy od momentu zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych.

Dworzec Zgorzelec leży przy liniach kolejowych 274 Wrocław Świebodzki – Görlitz i 278 Węgliniec – Zgorzelec. Zatrzymują się tutaj pociągi do stacji Węgliniec, Lubań Śląski, Jelenia Góra, Görlitz oraz Drezna.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony