Partnerzy serwisu:

PKP Cargo: Zmiany kadrowe

Jakub Madrjas 06.06.2018 5,3k

PKP Cargo: Zmiany kadrowe
Fot. Jędrzej Pilarski
Spółka PKP SA powołała nowego członka Rady Nadzorczej PKP Cargo. Został nim Paweł Sosnowski, doktora nauk prawnych. Swoje stanowisko przestał pełnić prezes należącej do PKP Cargo spółki Cargotor.
Jak czytamy, Paweł Sosnowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentem Wydziału Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katolickiej. Posiada tytuł doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność prawo administracyjne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ponadto Paweł Sosnowski posiada uprawnienia radcy prawnego - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie.

Paweł Sosnowski w latach 1992-2006 związany był z Totalizatorem Sportowym, a w latach 1998-2002 z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym czasie prowadził również wykłady na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, a także współpracował z Katedrą Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2003-2007 pełnił m.in. funkcję z-cy Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy oraz głównego specjalisty w Biurze Prawnym Urzędu miasta stołecznego Warszawy. Co ciekawe, w 2006 roku stanowisko burmistrza dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zajmował obecny wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej Andrzej Bittel.

Sosnowski w roku 2007 był również z-cą Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy, a potem był związany z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa. Był też członkiem Rady Nadzorczej LIGIA Sp. z o.o. (2000-2002), Przewodniczącym Rady Nadzorczej Towarzystwa Budownictwa społecznego „WOLA” Sp. z o.o. (2003-2006) oraz członkiem i sekretarzem Rady Nadzorczej PKP S.A (2017-2018).

Do drugiej zmiany kadrowej doszło w spółce z grupy PKP Cargo, Cargotorze. Według informacji "RK", funkcji jej prezesa nie pełni już jej prezes Jacek Rutkowski. Według strony spółki, w zarządzie jest tylko jedna osoba - Robert Góral. Czekamy na stanowisko PKP Cargo w tej sprawie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony