Partnerzy serwisu:

PKP Cargo zawarło duży kontrakt z Tauronem na przewóz węgla

inf. prasowa 22.12.2017 2,8k

PKP Cargo zawarło duży kontrakt z Tauronem na przewóz węgla
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Cargo podpisało ze spółką Tauron Wydobycie umowę na przewóz w latach 2018–2019 11 mln ton węgla za łączną kwotę 227 mln zł brutto. To kolejny wygrany przez największego polskiego przewoźnika duży przetarg węglowy.
W wyniku postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zawarta została umowa na wykonanie usługi transportu kolejowego węgla na potrzeby Tauron Wydobycie na lata 2018–2019, w ramach której PKP Cargo dostarczy blisko 11 mln ton węgla do oddziałów Grupy Tauron (elektrowni) oraz do innych odbiorców. Nowa umowa stanowi kontynuację dotychczasowej współpracy, trwającej od 2012 roku.

– Grupa PKP Cargo jest głównym partnerem branży górniczej i energetycznej. Odpowiadamy za 2/3 rynku przewozów węgla w Polsce (wg pracy przewozowej). Chcemy tę pozycję umacniać, stale podnosząc jakość naszych usług. Kontynuowanie współpracy z tak wymagającym partnerem, jak Tauron Wydobycie jest dla nas zarówno dużym wyzwaniem, jak i powodem do satysfakcji – powiedział Grzegorz Fingas, członek zarządu przewoźnika ds. handlowych.

Obecnie PKP Cargo realizuje już przewozy dla spółki Tauron Wydobycie w ramach dwuletniej umowy przetargowej zawartej do końca 2017 roku, w której masa objęta postępowaniem wynosiła 8,5 mln ton.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony