Partnerzy serwisu:

PKP Cargo zaprasza na „Parowozjadę”

inf. prasowa 16.08.2017 2,2k

PKP Cargo zaprasza na „Parowozjadę”
fot. PKP Cargo
PKP Cargo zaprasza w najbliższy weekend miłośników kolei do Chabówki na „Parowozjadę“. Podczas wydarzenia odbędą się m.in. pokazy historycznych pociągów oraz przejażdżki zabytkowym taborem kolejowym.
W najbliższą sobotę i niedzielę, 19 i 20 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP Cargo w Chabówce czeka miłośników kolei prawdziwa uczta. W programie XIII „Parowozjady”, której nadano tytuł „Tajemnice dawnej kolei”, zaprezentuje się sześć wspaniałych parowozów z Polski i ze Słowacji, a w składach wiele zabytkowych, unikatowych wagonów pasażerskich i towarowych. Ponadto, na malowniczych podhalańskich trasach kolejowych zostaną uruchomione budzące zachwyt historyczne pociągi. PKP Cargo przygotowało także ciekawy program edukacyjny oraz atrakcyjne zabawy i niezwykłe występy artystyczne.

W symulatorze jazdy lokomotywy będzie można zrealizować marzenie o zawodzie maszynisty, na wystawie zobaczyć, jak jest chronione dziedzictwo kolejowe w Polsce, a w konkursie i grze terenowej sprawdzić wiedzę z historii kolei. Atrakcji dopełnią występy iluzjonisty, warsztaty robienia zwierzaków z balonów, pokazy wielkich baniek mydlanych, niezwykłe show malowania piaskiem oraz pokaz ogni sztucznych.

– Program tegorocznej „Parowozjady” w ciekawej i przystępnej formie łączy edukację z zabawą. Chcemy w ten sposób przybliżyć historię kolei zwłaszcza młodemu pokoleniu i zachęcić je do kultywowania kolejowych tradycji. Jestem przekonany, że będzie to niezapomniane dla całych rodzin święto miłośników kolei, na które wszystkich serdecznie zapraszam – powiedział Maciej Libiszewski, prezes Zarządu PKP Cargo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony