Partnerzy serwisu:

PKP Cargo chce przejąć udziały trzech rumuńskich przewoźników

Roman Czubiński 18.10.2019 71

PKP Cargo chce przejąć udziały trzech rumuńskich przewoźników
fot. Roman Czubiński
Trzy prywatne spółki transportowe operujące na rynku rumuńskim mogą wkrótce dołączyć do grupy PKP Cargo. Polski przewoźnik rozpoczął rozmowy na temat nabycia w nich udziałów – wynika z najnowszego raportu bieżącego PKP Cargo. Szczegóły negocjacji są poufne, a ewentualny termin ich zakończenia pozostaje nieznany.
Przedstawiciele PKP Cargo prowadzą rozmowy z trzema spółkami. Vest Trans Rail SRL jest prywatnym przewoźnikiem kolejowym, aktywnym na terenie Rumunii, Węgier, Bułgarii oraz Serbii. Oprócz przewozów i manewrów oferuje klientom także szereg usług doradczych, związanych między innymi z optymalizacją procesów logistycznych. Ferest Logistics to przewoźnik drogowy będący częścią zarejestrowanej we Włoszech Ferest Group, zajmującej się transportem kolejowym, drogowym i morskim oraz usługami magazynowymi. Obie firmy, podobnie jak trzecia budząca zainteresowanie PKP Cargo spółka – Romcargounit SRL, są ze sobą powiązane kapitałowo.

Ewentualne częściowe lub całkowite przejęcie spółek byłoby zgodne ze strategicznym celem PKP Cargo, którym jest ekspansja na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Samo rozpoczęcie rozmów nie przesądza jednak o tym, czy taka transakcja nastąpi.

Nie jest to pierwsza informacja o podejmowanych przez PKP Cargo rozmowach w sprawie objęcia udziałów w mniejszych spółkach. We wrześniu informowaliśmy o trwających negocjacjach z łódzką firmą logistyczną Hatrans, organizującą – między innymi – połączenie kontenerowe z Łodzi do chińskiego Chengdu i Xiamen. Motywem ich rozpoczęcia była chęć wzmocnienia pozycji na Nowym Jedwabnym Szlaku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony