Partnerzy serwisu:

PKP Cargo z paliwem od PKP Energetyki przez kolejne 10 lat

inf. pras 10.12.2020 3,3k

PKP Cargo z paliwem od PKP Energetyki przez kolejne 10 lat
fot. PKP Cargo
PKP Cargo i PKP Energetyka podpisały dziesięcioletnią umowę, która zapewnia przewoźnikowi dostawy oleju napędowego do pojazdów trakcyjnych na stacjach paliw należących do PKP Energetyka. Spółki rozmawiają także o możliwości przyszłego uzupełnienia oferty o rozwiązania wodorowe.
Zgodnie z przewidywaniami, kontrakt został zawarty na 10 lat (od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2030 r. ), a jego wartość wynosi łącznie 718 250 000,00 zł netto. Zabezpiecza ciągłość dostaw paliw dla PKP Cargo poprzez sukcesywny zakup oleju napędowego do pojazdów trakcyjnych na 18 stacjach paliw PKP Energetyka w całej Polsce. To kolejna, wieloletnia umowa pomiędzy przedsiębiorstwami, poprzednia obowiązywała w latach 2013-2020 – informuje PKP Cargo. 
,
– Korzystamy z usług PKP Energetyka od dawna i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Dlatego też zdecydowaliśmy się na podpisanie nowej, długoterminowej umowy. Zakup oleju napędowego ma dla naszej spółki strategiczne znaczenie, gdyż mniej więcej połowę naszego taboru stanowią lokomotywy spalinowe, których używamy do prac manewrowych i liniowych – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo – Z ciekawością obserwujemy również pracę nad dalszym rozwojem oferty PKP Energetyka m.in. o paliwo przyszłości jakim jest wodór – dodał Czesław Warsewicz cytowany w komunikacie.

– Umowa z największym polskim przewoźnikiem towarowym jest dla nas potwierdzeniem jakości świadczonych usług, ale też zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz naszego Klienta. Mamy wspólny cel, jakim jest zwiększanie konkurencyjności transportu kolejowego. Realizujemy go poprzez terminowe i niezawodne dostawowy paliw konwencjonalnych, ale pracujemy równolegle nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Wspólnie rozwijamy model przejścia PKP Cargo na zasilanie budynków i infrastruktury ze źródeł OZE. Pracujemy też nad uzupełnieniem naszej oferty o możliwość tankowania wodoru. Zgodnie z naszymi analizami rosnący potencjał sektora kolejowego powinien być zaspokojony 50 stacjami wodorowymi w perspektywie 2028 roku – dodał Wojciech Orzech, prezes PKP Energetyka. 

PKP Cargo i PKP Energetyka to wieloletni partnerzy, obie spółki działają na rzecz rozwoju sektora w takich inicjatywach jak Klaster Luxtorpeda 2.0 czy Centrum Efektywności Energetycznej Kolei – podkreśla przewoźnik w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony