Partnerzy serwisu:

PKP Cargo z nową – znaczącą – umową na energię elektryczną

Martyn Janduła 28.10.2016 239

PKP Cargo z nową – znaczącą – umową na energię elektryczną
fot. PKP Cargo
Zarząd spółki PKP Cargo poinformował, że zawarł umowę ze spółką PKP Energetyka na sprzedaż energii elektrycznej. Obowiązuje ona od 27 października 2016 roku i potrwa do 31 grudnia 2018 roku. W jej ramach PKP Cargo zapłaci prawie 900 mln zł brutto operatorowi energetycznemu.
Przedmiotem Umowy jest sprzedaż energii elektrycznej, tzw. energii trakcyjnej, przez PKP Energetyka na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej trakcją elektryczną pociągami należącymi do PKP Cargo. Umowa określa wielkość mocy umownej w okresie rozliczeniowym i prognozowaną wielkość zużycia Energii Trakcyjnej.

Umowa obowiązuje od dnia zawarcia na czas określony do dnia 31 grudnia 2018 r. Przewidywana wartość umowy w okresie jej obowiązywania wynosi łącznie 700,0 mln zł netto (861,0 mln zł brutto).
Cena sprzedaży energii elektrycznej dla PKP Cargo została wyliczona zgodnie ze wzorem ustalonym dla lat 2017-2018.

Umowa określa sytuacje, w których cena sprzedaży energii elektrycznej może ulec zmianie na zasadach określonych w umowie. Sprzedaż energii elektrycznej trakcyjnej dla PKP Energetyka realizowana jest na podstawie przewidywanego zużycia określonego na podstawie planu pracy przewozowej operatora na 2017 r. Model wyznaczania ceny energii obowiązującej w poszczególnych latach określa oferta sprzedaży energii elektrycznej, która stanowi integralną część umowy.

Jak podaje PKP Cargo, umowa została uznana za znaczącą ze względu na jej wartość przekraczającą 10% wartości kapitałów własnych spółki.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony