Partnerzy serwisu:

PKP Cargo z długoletnimi umowami na przewóz węgla dla Grupy PGE

Michał Szymajda 04.01.2019 3,9k

PKP Cargo z długoletnimi umowami na przewóz węgla dla Grupy PGE
Fot. Michał Szymajda
PKP Cargo podpisało ze spółkami z Grupy PGE pięć umów dotyczących przewozu węgla kamiennego i sorbentów. Umowy są warte 541,2 mln zł netto.
Umowa ze spółkami PGE z Bełchatowa, Warszawy i Wrocławia jest aż 5-letnia. Jej przedmiotem jest realizacja przewozu transportem kolejowym węgla kamiennego i sorbentów wapiennych o łącznej maksymalnej masie 16,7 mln ton.

– Zamawiający, z uwagi na konieczność dostosowania wielkości dostaw węgla i sorbentów wapiennych do zmieniających się bieżących potrzeb, zastrzegają sobie możliwość zmniejszenia ilości masy zleconej do przewozu maksymalnie o 20%, tj. do poziomu około 13,3 mln ton. Zmiana ilości masy towarowej w granicach określonych powyżej nie stanowi podstawy dla wykonawcy do jakichkolwiek roszczeń wobec zamawiających – czytamy w raporcie bieżącym spółki.

Umowa weszła w życie z początkiem 2019 roku. Będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku. Szacunkowa maksymalna łączna wartość umów w okresie ich obowiązywania wynosi 541,2 mln zł netto.

W grudniu 2018 prezes PKP Cargo przedstawił plany strategiczne spółki na najbliższe lata. Można o nich przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony