Partnerzy serwisu:

PKP Cargo wyda na podwyżki 45 mln zł do końca roku

Jakub Madrjas 24.06.2019 9k

PKP Cargo wyda na podwyżki 45 mln zł do końca roku
fot. PKP PLK
Zarząd PKP Cargo zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek. Ich koszt wyniesie 45 mln zł do końca roku.
Jak informuje zarząd, na mocy porozumienia z dniem 1 sierpnia 2019 r. wdrożona zostanie podwyżka wynagrodzeń. Spółka oszacowała, że do końca 2019 r. koszt podwyżki wyniesie około 45 mln zł. Obie strony Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy rekomendują wprowadzenie podwyżek wynagrodzenia w spółkach Grupy PKP Cargo na zasadach analogicznych jak w porozumieniu - o ile będzie je na to stać. 

Według treści porozumienia, do której dotarł "RK", dla pracowników wynagradzanych według ZUZP podwyżka wyniesie od 150 do 300 zł (średnio 220 zł) brutto w przeliczeniu na pełen etat, a dla pracowników wynagradzanych wg uchwały 498/2012 zarządu PKP Cargo podwyżka będzie wyliczana według indywidualnego wskaźnika. Dodatkowo tej grupie przyznaną zostane środki na podwyżkę w wysokości 40 zł brutto. Co więcej, we wrześniu mogą zostać podjęte rozmowy na temat dodatkowych wypłat - zależy to od bieżącej sytuacji spółki.

PKP Cargo wypełnia w ten sposób obowiązek negocjacji podwyżek ze związkowcami. Podobnie było rok temu - wówczas podwyżki ogółem były niższe i miały inną strukturę. Ich koszt od 1 września do końca tamtego roku wyniósł około 33,9 mln, wliczając specjalną premię. Warto dodać, że w kwietniu 2019 r. PKP Cargo porozumiało się ze związkowcami w sprawie wypłaty nagród wartych 13,9 mln zł

Pod koniec maja PKP Cargo podało ostateczne dane finansowe za I kwartał. Wynik EBITDA i wynik netto są wyższe o 49 procent niż rok temu

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony