Partnerzy serwisu:

PKP Cargo: Wakacyjne przejazdy retro z Chabówki do Mszany Dolnej i Kasiny Wielkiej

inf. pras. 29.06.2020 2,4k

PKP Cargo: Wakacyjne przejazdy retro z Chabówki do Mszany Dolnej i Kasiny Wielkiej
Fot. PKP Cargo / Maciej Panasiewicz
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce jak co roku zaprasza na wakacyjne przejazdy retro przepiękną trasą z Chabówki do Mszany Dolnej (lipiec 2020) i Kasiny Wielkiej (sierpień 2020).
PKP Cargo na swojej stronie internetowej zaprasza na podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80 lat ze Skansenu w Chabówce. Przejazdy będą odbywać się we wszystkie weekendy wakacyjne. W lipcu będzie można podróżować pociągiem retro na malowniczej trasie Doliny Raby z Chabówki przez Rabkę-Zdrój do Mszany Dolnej. Podczas 45-minutowego postoju pasażerowie mogą wybrać się na krótki spacer lub skorzystać z usług miejscowej gastronomii.

W sierpniu, jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, relacje pociągów zostaną wydłużone do Kasiny Wielkiej – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce – u stóp Śnieżnicy. To niepowtarzalna szansa przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd – podkreśla PKP Cargo. Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z przejazdu krzesełkową koleją linową na Śnieżnicę, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego. Stacja kolei linowej znajduje się praktycznie przy samej stacji PKP. Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę 30 minut, tak by wszyscy chętni mieli czas na odpoczynek, by następnie tym samym składem wrócić do Chabówki.

Oprócz pociągów z parowozem, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza także do przejazdu wakacyjnymi pociągami historycznymi na trasie Nowy Sącz – Chabówka – Nowy Sącz. Skład zestawiony z lokomotywy spalinowej i bezprzedziałowych wagonów ryflaków będzie kursował we wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Przejazd pociągiem będzie się odbywał na podstawie wcześniejszej rezerwacji, którą prowadzi współorganizator projektu, czyli Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Pociąg będzie kursował: 5 lipca, 12 lipca, 19 lipca, 26 lipca, 2 sierpnia, 9 sierpnia, 16 sierpnia, 23 sierpnia 2020 roku.

Przypomnijmy że problemy ma inna instytucja, którą wspomaga PKP Cargo - Parowozownia Wolsztyn. PKP Cargo nie przekazało w 2020 ani w 2019 roku żadnych środków na jej rzecz.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony