Partnerzy serwisu:

PKP Cargo w końcu wyszło na plus. Wstępne wyniki roczne

Jakub Madrjas 21.02.2023 4,2k

PKP Cargo w końcu wyszło na plus. Wstępne wyniki roczne
Nowe Vectrony wkrótce trafią do PKP CargoFot. Marcin Górecki, Siemens Mobility
PKP Cargo opublikowało szacunkowe dane finansowe za 2022 rok. Po raz pierwszy od dawna przewoźnik jest na plusie - wynik netto wyniósł 148,4 mln złotych.
Jak czytamy zgodnie z szacunkami, skonsolidowany zysk netto wyniósł 148,4 mln zł czyli o 373,7 mln zł więcej niż w zakończonym dużą stratą 2021 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły w 2022 r. 5.390,1 mln zł, czyli o ponad 26,3% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Skonsolidowana EBITDA ukształtowała się natomiast na poziomie 1.066,3 mln zł, co oznacza wzrost o 107,8% r/r.

Przewieziona masa towarowa według publikowanych szacunków utrzymała się na poziomie 100,6 mln ton, przy wzroście pracy przewozowej o 5,5% do poziomu 27,008 mld tkm.

 - Szacunkowe wyniki odzwierciedlają skutki prowadzonej optymalizacji kosztowej Grupy PKP Cargo przy jednoczesnym wzroście ceny jednostkowej, tym samym potwierdzając to do czego dążymy, czyli wyraźną poprawę kondycji finansowej Grupy. Jest to efekt wspólnych działań wszystkich pracowników i zarządu – komentuje Dariusz Seliga, prezes PKP Cargo cytowany w komunikacie. Całkiem dobry wynik spółki może zaskakiwać wziąwszy pod uwagę że wynik finansowy netto za trzy kwartały był wciąż ujemny.

Spółka zaznacza tradycyjnie, że zaprezentowane wyniki finansowe stanowią wstępne szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2022 rok i mogą one ulec zmianie. Ostateczne dane o osiągniętych wynikach wraz ze sprawozdaniem z badania biegłego rewidenta, spółka przedstawi w skonsolidowanym raporcie rocznym, który zostanie opublikowany w dniu 4 kwietnia 2023 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony