Partnerzy serwisu:

PKP Cargo szuka prezesa i członka zarządu

Jakub Madrjas 07.12.2017 77

PKP Cargo szuka prezesa i członka zarządu
Centralne Biuro Rozrachunków PKP Cargo wfot. Pit1233, lic. CC0 Wikimedia commons
Rada Nadzorcza PKP Cargo podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa zarządu i członka zarządu ds. finansowych spółki.
W czwartek 7 grudnia 2017 roku na stronie internetowej spółki i w prasie ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowiska prezesa i członka zarządu ds. finansowych PKP Cargo, w którym określone są wymagania i warunki rekrutacji kandydatów. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 8 stycznia 2018 r. o godz. 10.00. Miejscem składania zgłoszeń jest siedziba doradcy rekrutacyjnego.

Kandydaci dopuszczeni do postępowania zostaną zaproszeni do rozmów kwalifikacyjnych, które odbędą się w dniach 10-12.01.2018 r. Minimalne wymogi (obligatoryjne), które zobowiązani są spełniać kandydaci na oba te stanowiska są następujące: wykształcenie wyższe; co najmniej 15-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni staż pracy w branży TSL; co najmniej 8-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, w tym co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku najwyższej kadry zarządzającej (dotyczy również prowadzenia działalności gospodarczej jako przedsiębiorca) przedsiębiorstwa zatrudniającego powyżej 250 pracowników; korzystanie z pełni praw publicznych; posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych; niepodleganie ograniczeniom określonym w przepisach prawa; niepodleganie zakazom zajmowania określonego stanowiska lub wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej; dobra znajomości języka obcego (j. angielski – preferowany; j. niemiecki; j. rosyjski).

W trakcie dalszego postępowania kwalifikacyjnego Rada Nadzorcza, przy udziale Doradcy Rekrutacyjnego, dokona oceny: umiejętności strategicznego myślenia; umiejętności przywódczych; doświadczenia w tworzeniu i zarządzaniu zespołami, w tym z wykorzystaniem narzędzi motywacyjnych i prorozwojowych; umiejętności budowania kultury współpracy; nastawienia na osiąganie wyznaczonych celów; umiejętności analitycznych i syntetycznych; zdolności negocjacyjnych i organizatorskich; umiejętności zarządzania zmianą oraz sytuacjami kryzysowymi; otwartości na uczenie się i rozwój innych; znajomości ekonomiki transportu i ekonomii przedsiębiorstw oraz zasad funkcjonowania przedsiębiorstw i projektów gospodarczych; znajomości obszaru relacji z partnerami społecznymi; umiejętności rozwiązywania konfliktów; znajomości zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem (pośrednim lub bezpośrednim) Skarbu Państwa, zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz znajomość zasad nadzoru właścicielskiego; wiedzy z co najmniej jednego z zagadnień określonych w odniesieniu do innego Członka Zarządu.

26 października Maciej Libiszewski złożył dymisję z funkcji prezesa spółki PKP Cargo. W ślad za nim swoją rezygnację ogłosił także Arkadiusz Olewnik, członek zarządu ds. finansowych. Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowany został prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony