Partnerzy serwisu:

PKP Cargo sprzedaje aż 211 lokomotyw

Michał Szymajda 19.03.2020 21,5k

PKP Cargo sprzedaje aż 211 lokomotyw
Fot. Mar Sen, SM42.pl
PKP Cargo zdecydowało się wystawić na sprzedaż aż 211 posiadanych przez siebie lokomotyw. Można je kupować pojedynczo, pod warunkiem wzięcia udziału w aukcji elektronicznej. To zupełnie nowe działanie w historii spółki.
Do tej pory państwowy przewoźnik raczej wstrzymywał się ze sprzedażą taboru trakcyjnego, chcąc uchronić się przed wzmacnianiem w ten sposób konkurencji. Przyniosło to jednak mierny skutek, bowiem prywatni przewoźnicy znaleźli lokomotywy o często lepszych niż krajowe parametrach u naszych południowych sąsiadów, a także na zachodzie Europy. Coraz częściej leasingują też, a nawet kupują, nowoczesne elektrowozy Siemensa czy Bombardiera.

Polityka PKP Cargo właśnie zmienia się. Spółka, przy rekordowych spadkach na giełdzie i przed widmem kryzysu gospodarczego w całej Europie, związanego z sytuacją epidemiczną, wystawia na aukcję 211 swoich lokomotyw. Każdą z nich, po zgłoszeniu oferty, można nabyć w osobnym postępowaniu. Prowadzone będą licytacje na każdy z pojazdów, do którego zgłoszą się oferenci. Warunki przetargu, przynajmniej w teorii, nie dyskryminują konkurentów PKP Cargo. Będą z niej wykluczeni jedynie ci z graczy rynkowych, którzy są w sporze sądowym z przewoźnikiem lub zalegają mu z opłatami. Sprzedawca wymaga wniesienia zabezpieczenia za lokomotywę w niewielkiej kwocie 1000 zł.

Lokomotywy wyprzedają w zasadzie wszystkie regionalne oddziały PKP Cargo. Na liście sprzedażowej znajdują się pojazdy różnych typów: zarówno spalinowe, jak i elektryczne, są też w różnym stanie. Są na niej elektryczne lokomotywy manewrowe EM10, mnóstwo lokomotyw manewrowych SM42, cała masa spalinowozów ST43, są też na niej elektrowozy ET21. Termin składania ofert upłynie 22 kwietnia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony