Partnerzy serwisu:

PKP Cargo sprzedaje 2391 wagonów

Jakub Madrjas 23.02.2018 13k

PKP Cargo sprzedaje 2391 wagonów
Fot. Sebastian Starek, SM42.pl
Giełdowy przewoźnik sprzeda prawie dwa i pół tysiąca wyeksploatowanych wagonów różnych typów.
Postępowanie PKP Cargo dotyczy sprzedaży wagonów towarowych z terenu zakładów spółki. – W ramach licytacji elektronicznej, zapowiadanej na 9 marca, przeznaczono do sprzedaży głównie wagony rodzaju G, T i U – mówi “Rynkowi Kolejowemu rzecznik PKP Cargo Ryszard Jacek Wnukowski.

Jak podkreśla, wagony te nie są od lat użytkowane i zostały wyłączone z eksploatacji. – Licytacja elektroniczna jest już standardową i uznawaną za optymalną formą postępowań sprzedażowych w PKP Cargo – mówi rzecznik o procedurze sprzedaży.

To jedna z większych wyprzedaży zużytych zasobów PKP Cargo w ostatnim czasie. Duża sprzedaż nastąpiła w połowie 2015 roku, kiedy pozbyto się 1376 wagonów, 210 wraków wagonów oraz aż 256 lokomotyw. W ubiegłym roku skreślono 145 lokomotyw różnych typów po tym, jak 126 sprzedano na złom

Aktualizacja: PKP Cargo nie sprzedaje najbardziej popularnych węglarek

Jak poinformował "RK" rzecznik PKP Cargo, przeznaczone do sprzedaży wagony serii G, T i U, bez względu na ich aktualny stan techniczny, nie są już dzisiaj wykorzystywane przez PKP Cargo ze względu na ich konstrukcję, przeznaczenie oraz rodzaj stosowanych technologii za- i wyładunku. - Nie są to więc najpopularniejsze i najbardziej wykorzystywane przez spółkę wagony węglarki - zapewnił Wnukowski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony