Partnerzy serwisu:

PKP Cargo sprzeda w tym roku łącznie 2300 wagonów

Jakub Madrjas 28.08.2018 76

PKP Cargo sprzeda w tym roku łącznie 2300 wagonów
Fot. Google Maps
W internecie pojawiły się informacje, że spółka PKP Cargo planuje sprzedaż ponad dwóch tysięcy wagonów. Rzecznik przewoźnika wyjaśnia, że chodzi o liczbę wagonów, która zostanie sprzedana w całym 2018 roku.
PKP Cargo planuje do końca tego roku sprzedać 2246 wagonów, które nie są używane w przewozach, gdyż ich właściwości nie odpowiadają potrzebom rynku – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Jak czytamy, chodzi o wybrane typy wagonów rodzaju G (pokryte dachem), T (z przesuwanym dachem) i U (niezakwalifikowane do innych grup), których właściwości konstrukcyjne i parametry ładunkowe nie odpowiadają obecnym potrzebom rynku przewozów towarowych.

O dodatkowe wyjaśnienia tych informacji poprosiliśmy spółkę PKP Cargo. Jak poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik przewoźnika Krzysztof Losz, sprzedaż przez PKP Cargo około 2300 wagonów towarowych „obejmuje horyzont całego 2018 roku”, czyli wagony dotychczas sprzedane i te, które zostaną zbyte do końca grudnia. – Do sprzedaży zostały zakwalifikowane wagony niesprawne (wyłączone z ruchu) z przekroczonym terminem naprawy okresowej i na pewno nie sprzedajemy sprawnych jednostek. Dlatego te transakcje nie osłabią zdolności przewozowych PKP Cargo – zapewnił rzecznik.

– Stosujemy zarówno sprzedaż wraków wagonowych przeznaczonych do kasacji, jak również sprzedaż wagonów z możliwością ich dalszego wykorzystania przez nabywców. Forma sprzedaży jest uzależniona od stanu technicznego i typów wagonów – wyjaśnia Krzysztof Losz. Z ostatniego raportu rocznego spółki wynika, że na koniec 2017 roku w ewidencji PKP Cargo pozostawało prawie 65 tys. wagonów. – PKP Cargo na bieżąco analizuje stan posiadanych wagonów towarowych i podejmuje działania w celu dopasowania ich ilości i struktury do potrzeb rynku – podsumowuje rzecznik.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony