Partnerzy serwisu:

PKP Cargo raportuje wyniki finansowe za rok 2020

Michał Szymajda 03.03.2021 1,9k

PKP Cargo raportuje wyniki finansowe za rok 2020
Pociąg PKP Cargo w Radymniefot. M. Szymajda
Zarząd PKP Cargo w raporcie bieżącym przekazał dane dotyczące wyników finansowych uzyskanych w 2020 roku. Jak radził sobie operator?
PKP Cargo, w raporcie przekazanym Komisji Nadzoru Finansowego, wskazał podstawowe dane dotyczące wyników z działalności w 2020 roku. Według informacji z zarządu przychody z tytułu umów z klientami wyniosły 4 075,6 mln zł, EBITDA wykazano na poziomie 580,2 mln zł a EBIT na -186,4 mln zł. Wynik netto towarowej spółki przewozowej oszacowano na -224,3 mln zł. W ubiegłym roku PKP Cargo przewiozło 93,6 mln ton towarów.

– Jednocześnie spółka informuje, że uzyskała od kredytodawców zwolnienie z obowiązku spełnienia wymogów dotyczących utrzymania wskaźnika dług netto/EBITDA wg danych z jednostkowego sprawozdania finansowego na poziomie nieprzekraczającym 3,0. W przypadku umów z dwoma bankami finansującymi powyższe zwolnienie jest uwarunkowane wymogiem, aby poziom wskaźnika długu netto/EBITDA na bazie skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy PKP Cargo za 2020 rok nie przekroczył wartości 4,0. Szacowany poziom wskaźników finansowych na dzień 31 grudnia 2020 r. nie spowoduje naruszenia warunków zawartych przez Grupę umów kredytowych – czytamy w informacji z PKP Cargo.

Zaprezentowane wyniki finansowe stanowią wstępne szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 rok i mogą jeszcze ulec zmianie. Ostateczne dane o osiągniętych wynikach wraz ze sprawozdaniem z badania biegłego rewidenta, PKP Cargo przedstawi w skonsolidowanym raporcie rocznym, który zostanie opublikowany 31 marca 2021.

W lutym informowaliśmy, że po dwóch latach spadku przewozów PKP Cargo wreszcie osiągnęło dodatni wynik miesięczny rok do roku. Dopiero w grudniu 2020, po dwóch latach spadków, spółka odnotowała dwucyfrowy wzrost zarówno przewiezionej masy, jak i wykonanej pracy przewozowej. Jednak z końcem roku odbicie zanotował cały rynek przewozu towarów, w związku z czym udziały PKP Cargo w całym torcie cargo znów spadły.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony