Partnerzy serwisu:

Powołano trzech członków zarządu PKP Cargo

Łukasz Kuś 31.03.2016 253

Powołano trzech członków zarządu PKP Cargo
fot. PKP Cargo
Rada Nadzorcza PKP Cargo powołała trzech nowych członków zarządu spółki. Rada pozytywnie zaopiniowała też wniosek o niewypłacanie dywidendy.
Skład zarządu uzupełniony

W wyniku postępowania kwalifikacyjnego do zarządu PKP Cargo powołano: Grzegorza Fingasa, powierzając mu funkcję członka zarządu ds. handlowych, Arkadiusza Pawła Olewnika, powierzając mu funkcję członka zarządu ds. finansowych, Jarosława Klasę, powierzając mu funkcję członka zarządu ds. operacyjnych.

Grzegorz Fingas od maja 2008 r. pełnił funkcję dyrektora biura handlowego PKP Cargo a w okresie 2010 – 2013 był członkiem zarządu PKP Cargo International a.s. z siedzibą w Bratysławie. W latach 2010 – 2014 pełnił funkcję członka rady nadzorczej Zakładu Przewozu i Spedycji „Spedkoks” Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Arkadiusz Olewnik od marca 2016 roku związany z PKP Cargo, gdzie pełnił funkcję dyrektora Biura Kontrolingu Finansowego i Relacji Inwestorskich. W latach 2013 – 2016 pełnił funkcję eksperta rynku infrastrukturalnego, realizując m. in. audyt finansowy Kolei Śląskich Sp. z o.o. czy audyt infrastruktury kolejowej Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie.

Jarosław Klasa w latach 2014 – 2015 był doradcą zarządu PKP Informatyka Sp. z o.o., a w latach 2015 – 2016 dyrektorem departamentu eksploatacji systemów w PKP Informatyka Sp. z o.o.

Rada Nadzorcza PKP Cargo powołała 19 stycznia Macieja Libiszewskiego na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo. Tego dnia Maciej Libiszewski zrezygnował z pełnionej funkcji członka rady nadzorczej spółki. Więcej informacji tutaj.

Rada popiera niewypłacanie dywidendy

W czwartek rada nadzorcza PKP Cargo pozytywnie zaopiniowała również wniosek zarządu do walnego zgromadzenia o niewypłacanie dywidendy z zysku za 2015 rok. – Rada Nadzorcza PKP Cargo pozytywnie zaopiniowała przedłożony przez zarząd spółki wniosek na Walne Zgromadzenie Spółki w sprawie pokrycia z zysków lat przyszłych straty netto poniesionej przez spółkę w roku 2015 oraz nie wypłacenia dywidendy za rok obrotowy od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2015 r. – czytamy w komunikacie.

Zarząd PKP Cargo złożył wniosek do walnego zgromadzenia o niewypłacanie dywidendy za 2015 rok. To efekt słabszych wyników spółki. Grupa PKP Cargo ogłosiła w piątek wyniki finansowe za ubiegły rok. Mimo dużego wzrostu przychodów, zysk netto spadł z 78 do 31 mln zł. Spadek zysku był wynikiem odpisów, których spółka dokonała w IV kw. 2015, o czym pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony