Partnerzy serwisu:

PKP Cargo przywróciło historyczne barwy kolejnej lokomotywie

Redakcja 29.09.2017 1,8k

PKP Cargo przywróciło historyczne barwy kolejnej lokomotywie
fot. PKP Cargo
PKP Cargo SA w 16. rocznicę rozpoczęcia działalności przygotowało dla miłośników kolei urodzinową niespodziankę. Zaprezentowana zostanie lokomotywa ET42-029, którą odmalowano w historyczne barwy. Przewidywany jest także pokaz najstarszego egzemplarza tej serii, lokomotywy ET42-001.
W poniedziałek, 2 października br. w Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP Cargotabor w Zduńskiej Woli-Karsznicach, PKP Cargo, największy w Polsce i przodujący w Unii Europejskiej operator przewozów kolejowych oraz mecenas zabytków techniki kolejowej, zaprezentuje lokomotywę ET42-029, której przywrócono historyczną malaturę. W tym roku takie historyczne barwy odzyskała już m.in. lokomotywa SM42-1006. Obecnie pracom remontowo-malarskim poddawana jest kolejna lokomotywa – ET41-186. Do tej pory Spółka nadała historyczne barwy lokomotywom: ET41-001, ET42-001, ET22-003 i 233, EU07-195, ST44-1103, SP42- 260, SM30-211, SM42-1006, SU46-47.

– Przywracanie historycznych barw czynnym lokomotywom, będącym w dyspozycji Spółki, wpisuje się w działania ochrony dziedzictwa kolejowego. Prace te wykonujemy przy okazji napraw okresowych. Spotyka się to z pozytywnym przyjęciem, dlatego proces ten chcielibyśmy kontynuować – powiedział prezes zarządu PKP Cargo Maciej Libiszewski.

Atrakcją urodzinowego spotkania PKP Cargo w Zduńskiej Woli-Karsznicach, będzie również możliwość zapoznania się z nowoczesną, uruchomioną w lipcu br., linią produkcji i napraw zestawów kołowych.

Zakład Napraw Taboru Spółki PKP Cargotabor w Karsznicach, jako jeden z nielicznych w Polsce wykonuje kompleksowe naprawy zestawów kołowych do wagonów i lokomotyw. W 2013 roku rozpoczęto tam proces „tarczowania” wagonowych zestawów kołowych, a jesienią ub. roku inżynierowie Spółki podjęli prace nad swoją autorską konstrukcją. Projekt zakończył się sukcesem. Wyprodukowane zestawy kołowe otrzymały certyfikat dopuszczający na terenie UE i już niedługo będą wykorzystywane w taborze Grupy PKP Cargo użytkowanym nie tylko w kraju, ale w całej Europie. Oprócz napraw zestawów kołowych w Zakładzie w Karsznicach wykonywane są również naprawy wszystkich typów maszyn elektrycznych eksploatowanych w pojazdach trakcyjnych PKP Cargo oraz naprawy okresowe lokomotyw elektrycznych.

Spółka zaprasza miłośników kolei 2 października br. w godzinach 11.00-14.00 do Zakładu Spółki PKP Cargotabor w Zduńskiej Woli – Karsznicach, przy ul. Kolejowej 6.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony