Partnerzy serwisu:

PKP Cargo przywróciło historyczne barwy ET22-980. Prezentacja lokomotywy w Zduńskiej Woli – Karsznicach

inf. prasowa 30.01.2018 7,6k

PKP Cargo przywróciło historyczne barwy ET22-980. Prezentacja lokomotywy w Zduńskiej Woli – Karsznicach
Fot. PKP Cargo
Grupa PKP Cargo przygotowała dla miłośników kolei niespodziankę. W najbliższą sobotę zaprezentuje już 13. lokomotywę odmalowaną w historyczne barwy. Będzie to ET22-980, której została przywrócona malatura z lat 2002-2008.
W sobotę 3 lutego w Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP Cargotabor w Zduńskiej Woli-Karsznicach, PKP Cargo zaprezentuje lokomotywę ET22-980, której przywrócono historyczną malaturę. Wyprodukowana w 1986 r. przez wrocławski Pafawag lokomotywa rozpoczęła pracę w tym samym roku w Lokomotywowni Białystok. Stacjonowała również w Kutnie i w Poznaniu, a obecnie w Zakładzie Centralnym Spółki w Warszawie. W ciągu 31 lat służby lokomotywa przejechała ponad 2 miliony kilometrów. W Zduńskiej Woli – Karsznicach ET22-980 w styczniu przeszła przegląd na poziomie P4, w trakcie którego przeprowadzone zostały prace malarskie.

W ostatnich miesiącach historyczne barwy odzyskały także lokomotywy ET42-029 oraz ET41-186. – PKP Cargo na różnych płaszczyznach prowadzi i wspiera działania na rzecz zachowania ochrony dziedzictwa kolejowego. Przywracanie historycznych barw wybranym lokomotywom łączymy z wykonywaniem napraw okresowych. Malowanie ET22-980 jest kolejnym tego rodzaju przedsięwzięciem i z pewnością nie ostatnim w tym roku – powiedział Zenon Kozendra, członek zarządu PKP Cargo.

Zakład Napraw Taboru Spółki PKP Cargotabor w Karsznicach, jako jeden z nielicznych w Polsce wykonuje kompleksowe naprawy zestawów kołowych do wagonów i lokomotyw. Dokonywane są tam również naprawy wszystkich typów maszyn elektrycznych eksploatowanych w pojazdach trakcyjnych PKP Cargo oraz naprawy okresowe lokomotyw elektrycznych.

PKP Cargo zaprasza miłośników kolei w sobotę, 3 lutego  w godzinach 11.00-14.00 do Zakładu Spółki PKP Cargotabor w Zduńskiej Woli – Karsznicach, przy ul. Kolejowej 6.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony