Partnerzy serwisu:

PKP Cargo przewiezie ponad 2 mln ton węgla dla Engie Energia Polska

PKP Cargo 09.02.2016 114

PKP Cargo przewiezie ponad 2 mln ton węgla dla Engie Energia Polska
Fot. PKP Cargo
Grupa PKP Cargo podpisała ze spółką Engie Energia Polska (dawniej GDF Suez Polska) umowę na przewozy węgla w 2016 roku. Na jej podstawie polski przewoźnik przetransportuje 2,1 mln ton surowca ze śląskich kopalń i lubelskiej Bogdanki do elektrowni w Połańcu w województwie świętokrzyskim. 
- Cieszymy się z zaufania Engie Energia. Nowa umowa przedłuża naszą dobrą współpracę z ostatnich lat. Jako wieloletni partner branży górniczej i energetycznej PKP Cargo jest gotowe, by oferować klientom najlepszą obsługę logistyczną – mówi Jacek Neska, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych.

To kolejne duże „węglowe” zlecenie PKP Cargo po podpisanych ostatnio umowach na transport 8,5 mln ton węgla dla Tauron Wydobycie w latach 2016-2017 i ponad 1,7 mln ton węgla dla PGNiG Termika w 2016 roku.

PKP Cargo wykonuje przewozy dla Engie trakcją elektryczną, w zwartych składach. Do transportu węgla w ramach tego zlecenia największy polski przewoźnik wykorzystuje standardowe węglarki serii E. Umowa z tą grupą energetyczną jest przedłużeniem dotychczasowej współpracy, trwającej od 2013 roku.

Operatorzy kolejowi w Polsce przewożą miesięcznie około 15-20 mln ton towarów. Obsługa elektrowni w Połańcu oznacza dla PKP Cargo średnie przewozy około 175 tys. ton węgla w miesiącu. Przekłada się to średnio na trzy-cztery pociągi dziennie.

PKP Cargo jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce, z 56-procentowym udziałem w rynku w ujęciu pracy przewozowej, i jednocześnie drugim w Unii Europejskiej. Oprócz przewozów towarów koleją, Grupa PKP Cargo jest również spedytorem oraz operatorem terminali i bocznic. Zajmuje się też naprawą i utrzymaniem taboru kolejowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony