Partnerzy serwisu:

PKP Cargo podpisuje umowę z PKP Energetyka na ponad 1 mld zł

Leonard Dolecki 11.10.2018 3,9k

PKP Cargo podpisuje umowę z PKP Energetyka na ponad 1 mld zł
Fot. PKP Cargo
PKP Cargo podpisała umowę na sprzedaż energii elektrycznej i usługi dystrybucji z firmą PKP Energetyka S.A. Przewidywana wartość kontraktu w całym, dwuletnim, okresie jego obowiązywania to ponad 1 mld zł.
Przedmiotem Umowy jest sprzedaż energii elektrycznej (energii trakcyjnej) oraz świadczenie usług dystrybucji energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej trakcją elektryczną pociągami należącymi do PKP Cargo oraz na potrzeby pociągów uruchamianych przez innych przewoźników z wykorzystaniem lokomotyw elektrycznych PKP Cargo, którzy nie są obciążani za zużywaną energię elektryczną na podstawie odrębnych umów. Zawarty kontrakt określa wielkość mocy umownej w okresie rozliczeniowym i prognozowaną wielkość zużycia energii trakcyjnej.

Dzięki podpisanemu dziś dokumentowi PKP Energetyka od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku będzie dystrybuować energię elektryczną spółce PKP Cargo. Przewidywana wartość Umowy w okresie jej obowiązywania wynosi łącznie 1,214 mld zł brutto (987 mln zł netto).

Jak czytamy w komunikacie – „cena sprzedaży energii elektrycznej dla Odbiorcy wyliczona jest zgodnie ze wzorem ustalonym dla lat 2019-2020. Model wyznaczania ceny energii obowiązującej w poszczególnych latach określa oferta sprzedaży energii elektrycznej, która stanowi integralną część umowy. Umowa określa, że w przypadku zmiany przepisów obowiązujących w dniu złożenia oferty, cena energii elektrycznej zostanie skorygowana.”

W porównaniu do poprzedniego dwuletniego kontraktu, który obowiązuje do końca 2018 roku, wartość nowej umowy jest wyższa o ponad 280 mln zł. Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo, wyjaśnia, że ten wzrost wynika z dwóch czynników: planowanej większej pracy przewozowej w następnych dwóch latach i wzrostu ceny 1 kWh energii elektrycznej.

Prezes Warsewicz zapewnia jednocześnie, że realizacja umowy z PKP Energetyka nie wpłynie na tegoroczne wyniki finansowe ani nie przyczyni się do pogorszenia sytuacji ekonomicznej przewoźnika w przyszłości. – Podwyżkę cen energii elektrycznej wkalkulowaliśmy w już podpisywane kontrakty, które będziemy realizować w latach 2019-2020, co oznacza, że nie spowoduje to obniżenia naszej rentowności – wyjaśnia Czesław Warsewicz.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony