Partnerzy serwisu:

PKP Cargo podpisało umowę na przewóz węgla z Tauronem

PKP Cargo 28.01.2016 184

PKP Cargo podpisało umowę na przewóz węgla z Tauronem
fot. PKP Cargo
Grupa PKP Cargo podpisała ze spółką Tauron Wydobycie umowę na przewóz 8,5 mln ton węgla w latach 2016-2017 za łącznie 142,3 mln zł brutto. To kolejny wygrany przez tego przewoźnika duży przetarg węglowy.
PKP Cargo złożyło także najlepszą ofertę na transport miliona ton węgla z lubelskiej Bogdanki do warszawskich zakładów PGNiG Termika w 2016 roku. To zlecenie za ponad 20 mln zł brutto. W ciągu najbliższych 12 miesięcy Grupa PKP Cargo przetransportuje do elektrociepłowni PGNiG Termika łącznie ponad 1,7 mln ton węgla.

Grupa PKP Cargo podpisała ze spółką Tauron Wydobycie umowę pod koniec 2015 roku. Na jej podstawie największy w Polsce przewoźnik dostarczy przez dwa lata 8,5 mln ton węgla z zakładów górniczych Grupy Tauron do jej elektrowni i elektrociepłowni oraz do innych odbiorców. Grupa PKP Cargo obsłuży także bocznice kolejowe przy zakładach Grupy Tauron w Tychach, Katowicach i Bielsku-Białej.

PKP Cargo wykonuje przewozy dla Tauronu w zwartych składach, natomiast do pozostałych odbiorców dowozi węgiel także w grupach wagonowych i pojedynczych wagonach. Umowa z Tauronem jest przedłużeniem dotychczasowej współpracy, trwającej od 2012 roku.

Wynik przetargu na przewóz węgla energetycznego z LW Bogdanka PGNiG Termika ogłosiła na początku grudnia 2015 roku. Wygrana PKP Cargo to przedłużenie o kolejne 12 miesięcy obsługi przez tego przewoźnika dostaw paliwa do warszawskich elektrociepłowni Termiki. PKP Cargo realizowało przewozy do tych zakładów także w poprzednich latach. Dodatkowo w 2016 roku spółka dostarczy do 700 tys. ton węgla ze śląskich kopalń.

Przewozy węgla z Bogdanki do elektrociepłowni PGNiG Termika są wykonywane trakcją elektryczną. Do obsługi tych zakładów PKP Cargo wykorzystuje standardowe wagony węglarki serii E oraz specjalistyczne samowyładowcze wagony typu Fa. Razem z PKP Cargo przewozy realizuje spółka PKP Cargo Service, z Grupy PKP Cargo, która obsługuje też bocznice przy elektrociepłowniach PGNiG Termika.

Operatorzy kolejowi w Polsce przewożą miesięcznie około 15-20 mln ton towarów. Obsługa Grupy Tauron oznacza dla PKP Cargo średnie przewozy blisko 355 tys. ton węgla w miesiącu. Przewozy dla PGNiG Termika to comiesięczny średni transport prawie 150 tys. ton węgla.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony