Partnerzy serwisu:

PKP Cargo podało ostateczne dane finansowe za III kwartał 2021 roku

inf. pras 24.11.2021 3k

PKP Cargo podało ostateczne dane finansowe za III kwartał 2021 roku
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
Grupa PKP Cargo w III kwartale poniosła stratę na działalności operacyjnej na poziomie 10,1 mln zł. Wygenerowała w nim ponad 1 mld zł przychodów z tytułu umów z klientami, a EBITDA wyniosła 165,5 mln zł.
Ostateczne wyniki spółki nie różnią się od publikowanych wcześniej wyników wstępnych. W trzecim kwartale 2021 roku przychody z tytułu umów z klientami grupy PKP Cargo wyniosły 1,1 mld zł (+8,9 proc. r/r). - Na poziom przychodów w trzecim kwartale 2021 roku wpływ miały m.in.: stopniowa poprawa koniunktury gospodarczej Polski i na rynkach międzynarodowych oraz wzrost zrealizowanej pracy przewozowej. Niekorzystny dla PKP Cargo, jak i innych przewoźników, był natomiast jednoczesny spadek stawek przewozowych - podkreślił w komunikacie przewoźnik. 

Grupa PKP Cargo przewiozła w trzecim kwartale 2021 roku 26,4 mln ton towarów, a zrealizowana przez grupę praca przewozowa wyniosła 6,5 mld tkm. Transport intermodalny stanowił 18 proc.  pracy przewozowej realizowanej przez przewoźnika. Jak czytamy, coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się pociągi operatorskie uruchamiane przez PKP Cargo Connect w ruchu krajowym i międzynarodowym.  W segmencie intermodalnym, jako najbardziej perspektywicznym na rynku kolejowym, stały rozwój przewozów  odnotowuje również Grupa PKP Cargo International - intermodal stanowi już około 43% całej pracy przewozowej tej grupy.

Sytuacja w trzecim kwartale 2021 roku w najważniejszych grupach przewozowych towarów była determinowana przez otoczenie rynkowe. Istotny wpływ na wyniki miało m.in. zwiększone zapotrzebowanie odbiorców na węgiel (ze strony energetyki) i kamień budowlany (wykorzystywany przy inwestycjach drogowych i kolejowych) - podsumowuje PKP Cargo.

Przewoźnik incydentalnie złamał obowiązek spółek giełdowych jeśli chodzi o publiczną prezentację raportu kwartalnego. Tłumaczone jest to trwającym konkursem na nowy zarząd spółki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony