Partnerzy serwisu:

PKP Cargo odstawiło dziesiątki zmodernizowanych lokomotyw. Mają wrócić po kolejnej modernizacji

Jakub Madrjas 10.04.2019 140

PKP Cargo odstawiło dziesiątki zmodernizowanych lokomotyw. Mają wrócić po kolejnej modernizacji
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42.pl
Według informacji "Rynku Kolejowego", PKP Cargo odstawiło kilkadziesiąt lokomotyw elektrycznych zmodernizowanych w latach 2008–2011. Przewoźnik zapewnia, że wrócą do ruchu, ale wymagają kolejnej modernizacji. 
Chodzi o 47 lokomotywy ET22-20xx i 24 lokomotywy EU07-15xx zmodernizowanych w latach 2008–2011. Według źródeł "Rynku Kolejowego", żadna z tych lokomotyw nie jest sprawna. Spółka nie potwierdziła oficjalnie liczby odstawionych lokomotyw, ale członek zarządu PKP Cargo Witold Bawor przyznaje, że lokomotywy są odstawione, ale mają wrócić do ruchu.

– To element normalnego procesu, te lokomotywy wyjeździły swoje kilometry i teraz trzeba wykonać przegląd na poziomie 4. Przy okazji przeglądu P4 chcemy wprowadzić nowe rozwiązania, które wymagają modernizacji elektrowozów – tłumaczy Bawor. Plan modernizacji jest obecnie opracowywany przez spółkę.

Według wyjaśnień kilka lat eksploatacji ujawniło wady poprzedniej modernizacji lokomotyw – chodzi m.in. o awaryjność i problemy z prowadzeniem pociągu. – Ważna jest również dostępność podzespołów, bo część z tych lokomotyw to były prototypy – powiedział Bawor. Opracowywana modernizacja ma pozwolić na wyeliminowanie tych wszystkich niedociągnięć.

Aktualizacja: EU07 przechodzą naprawy

Od czasu zadania przez nas pytań w tej sprawie PKP Cargo, spółka zdążyła rozpocząć naprawy części lokomotyw EU07. Jak zauważyli nasi Czytelnicy, cztery lokomotywy przeszły już naprawę w zakładzie w Bydgoszczy i trwa naprawa czterech kolejnych. Pozostałe EU07 dalej są wyłączone.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony