Partnerzy serwisu:

PKP Cargo odkupuje likwidowany oddział Alstomu w Łodzi

Jakub Madrjas 30.01.2023 10k

PKP Cargo odkupuje likwidowany oddział Alstomu w Łodzi
Fot. Remigiusz Ploetz, SM42.pl
Spółka PKP Cargotabor z grupy PKP Cargo zawarła umowę na zakup aktywów likwidowanego oddziału spółki Alstom Pojazdy Szynowe – części dawnego Bombardiera.
Jak informuje PKP Cargo w komunikacie, kontrakt przewiduje zakup przez PKP Cargotabor składników majątkowych (materialnych i niematerialnych) likwidowanego oddziału Alstom w Łodzi. – Zakład zajmuje się produkcją części, podzespołów i zespołów aparatury elektrycznej stosowanych w polskich lokomotywach elektrycznych i spalinowych – informuje giełdowa spółka.

Alstom Pojazdy Szynowe to jedna z trzech spółek Alstomu w Polsce – taka jest struktura firmy po przekształceniach związanych z fuzją Alstomu i Bombardiera. Łódzki zakład był elementem wrocławskiej części Bombardiera. Jak już wcześniej sugerował Alstom, jako jedyny nie znajdował się on w planach na przyszłość koncernu. O szczegółach nowej organizacji Alstomu pisaliśmy tutaj.

Jak podaje PKP Cargo, utrzymanie dotychczasowej produkcji w łódzkim zakładzie leży w interesie przewoźnika. – Umowa jest bardzo ważna dla Grupy PKP Cargo ze względu na zapewnienie dostępności pakietów naprawczych aparatury elektrycznej dla serii lokomotyw użytkowanych przez spółki z Grupy PKP Cargo. Tym samym Grupa zapewni sobie możliwość dostępności komponentów niezbędnych dla serwisu lokomotyw. Podpisana przez PKP Cargotarbor umowa ma również ogromne znaczenie z punktu widzenia repolonizacji polskiego przemysłu i utrzymania miejsc pracy – podsumowuje giełdowa spółka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony