Partnerzy serwisu:

PKP Cargo o współpracy z Kazachstanem na Nowym Jedwabnym Szlaku

inf. prasowa 02.03.2018 6

PKP Cargo o współpracy z Kazachstanem na Nowym Jedwabnym Szlaku
Fot. PKP Cargo
PKP Cargo spotkało się z delegacją Kolei Kazachskich w sprawie współpracy obu przewoźników w obsłudze przewozów kontenerowych między Chinami i Europą.
Uczestnicząca w odbywającym się w Warszawie posiedzeniu III Komisji Organizacji Współpracy Kolei (OSŻD) ds. przewozów towarowych delegacja Kolei Kazachskich (KZH) spotkała się z delegacją Grupy PKP Cargo. Delegacjom przewodniczyli Sanżar Eljubajew, wiceprezydent ds. logistyki KZH i Witold Bawor, członek zarządu ds. operacyjnych PKP Cargo. W trakcie spotkania omówiono plany na 2018 rok i perspektywy rozwoju przewozów kontenerowych w relacjach z Chin do Europy przez Polskę, a także związane z tym zdolności przepustowe wschodnich przejść granicznych.

Szczególną uwagę poświęcono rozwojowi alternatywnych w stosunku do głównego dla tych przewozów przejścia Terespol-Brześć dróg przewozów przez pozostałe przejścia graniczne z Białorusią, Obwodem Kaliningradzkim, Ukrainą i Litwą oraz optymalizacji technologii procesu przewozowego, szczególnie w obszarze operacji granicznych na przejściach o różnej szerokości toru - informuje przewoźnik.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony