Partnerzy serwisu:

Jest nowy członek RN PKP Cargo i pozytywna opinia w sprawie podziału zysku

Jakub Madrjas 24.04.2018 5,6k

Jest nowy członek RN PKP Cargo i pozytywna opinia w sprawie podziału zysku
fot. Antoni Dymarski, sm42.pl
Rada Nadzorcza PKP Cargo pozytywnie zaopiniowała rekomendację zarządu PKP Cargo o pozostawieniu zysku za 2017 rok w spółce. Do samej Rady dołączyła nowa osoba reprezentująca pracowników.
Zarząd PKP Cargo 17 kwietnia podjął uchwałę z wnioskiem o podział zysku netto do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki. Rekomenduje on przeznaczyć na kapitał zapasowy 7.517.367,60 złotych, a 86.449.727,40 złotych przeznaczyć na pokrycie strat z lat ubiegłych. Wniosek zostanie skierowany do Rady Nadzorczej Spółki w celu zaopiniowania. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za rok obrotowy 2017 podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.

Jak tłumaczy zarząd, taka rekomendacja ma związek z "realizacją strategii konsekwentnego zwiększania udziału w rynku, dostosowania zasobów i możliwości rozwojowych spółki, poprawę efektywności oraz budowę przewag konkurencyjnych, które stanowią odpowiedź na potrzeby rynku i są istotnym elementem budowania silnej i stabilnej pozycji konkurencyjnej". Zarząd przewoźnika zapewnia jednocześnie, że "przyjęta w PKP Cargo polityka dywidendowa nie uległa zmianie". 

Ogółem zysk jednostkowy spółki wyniósł 93.967.095 złotych; wynik całej Grupy PKP Cargo to 82 mln zł netto – o 215 mln złotych lepszy niż rok wcześniej. Jego publikacja spowodowała długotrwały spadek akcji o ok. jedną czwartą wartości – najprawdopodobniej dlatego, że wynik był dużo gorszy od prognoz analityków. Zapowiedziano też duże wydatki na naprawę taboru.

– Wszystkie zasoby w PKP Cargo służyć mają generowaniu wyników finansowych. Tę doktrynę będziemy wyznawać – powiedział pod koniec marca nowy prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

Aktualizacja: Uchwały Rady Nadzorczej PKP Cargo z 23 kwietnia

23 kwietnia Rada Nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała wniosek w sprawie pozostawienia zysku w spółce. Jak czytamy w raporcie spółki, RN wzięła pod uwagę, że „spółka realizuje strategię konsekwentnego zwiększania udziału w rynku, dostosowania swoich zasobów i możliwości rozwojowych, poprawy efektywności oraz budowy przewag konkurencyjnych” oraz uwzględniła fakt, iż „przyjęta w PKP Cargo polityka dywidendowa nie uległa zmianie”.

W tym samym dniu do Rady Nadzorczej powołano przedstawiciela pracowników. Został wybrany w wyborach uzupełniających w związku ze śmiercią Pana Marka Podskalnego w listopadzie ubiegłego roku.

Nowym członkiem rady jest Jerzy Sośnierz. Jak czytamy, posiada on 40-letnie doświadczenie w branży kolejnictwa. Swoją pracę zawodową rozpoczął w 1978 r. jako dyżurny ruchu w Bukownie, następnie został dyspozytorem w Jaworznie-Szczakowej, a po restrukturyzacji Spółki PKP Cargo S.A dyspozytorem zmianowym w Katowicach. To współzałożyciel związku NSZZ Solidarność Koła w Bukownie, do dnia dzisiejszego związany z NSZZ Solidarność, gdzie pełni funkcję Przewodniczącego w PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki. Zacznie zasiadać w Radzie Nadzorczej 1 maja tego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony