Partnerzy serwisu:

PKP Cargo nie wycofuje się z logistyki paliwowej

lk, Rynek Kolejowy 27.06.2016 163

PKP Cargo nie wycofuje się z logistyki paliwowej
Fot. PKP Cargo
PKP Cargo jest dalej zainteresowane rynkiem przewozów artykułów naftowych i petrochemicznych, pomimo rezygnacji z przejęcia podmiotów działających w tej branży – zapewnia zarząd spółki. 
W ubiegłym tygodniu PKP Cargo poinformowało o odstąpieniu od umowy przejęcia spółek transportowych Orlenu: KolTrans i Euronaft Trzebinia. Decyzja ta została podjęta po analizie, która wskazała na wysokie ryzyko takich transakcji, o czym pisaliśmy więcej na Rynku Kolejowym TUTAJ.

– Jesteśmy zainteresowani rynkiem przewozów artykułów naftowych i petrochemicznych. Przyglądamy się podmiotom funkcjonującym na tym rynku i dalej będziemy rozmawiać na temat akwizycji w tym segmencie – mówi Maciej Libiszewski, prezes zarządu PKP Cargo. – Decyzję o odstąpieniu od zakupu aktywów kolejowych PKN Orlen podjęliśmy z uwagi na interes Grupy PKP Cargo – dodaje Maciej Libiszewski.

W połowie listopada 2015 roku PKP Cargo, PKN Orlen i Euronaft Trzebinia porozumiały się w sprawie sprzedaży aktywów kolejowych należących do Grupy Orlen. Wartość tej transakcji miała wynieść ponad 250 mln zł.

W myśl umowy, PKP Cargo miało objąć udziały spółki Orlen KolTrans i zorganizowanej części przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia. Transakcję warunkowało m.in. otrzymanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która do tej pory nie została wydana.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony