Partnerzy serwisu:

PKP Cargo na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

inf. prasowa 16.05.2017 155

PKP Cargo na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach
Fot. PKP Cargo
Współpraca Polski z Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku oraz konkurencyjność kolei wobec transportu drogowego to kluczowe tematy, na które zwracali uwagę przedstawiciele PKP Cargo w trakcie zakończonego w Katowicach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Jak podkreślał Maciej Libiszewski, prezes spółki, Nowy Jedwabny Szlak jest szansą, którą polskie firmy powinny i muszą wykorzystać, a zrównoważony transport to podstawowy warunek rozwoju kolei w Polsce. - Z naszą infrastrukturą jesteśmy dla Chin bramą do Europy. To strategiczne położenie musi zostać wykorzystane – przekonywał Maciej Libiszewski i dodał, że polskie firmy otrzymują w tym zakresie wsparcie naszego rządu. – Jak wygląda wspieranie przedsiębiorców w Chinach, Brazylii czy Meksyku? Tam wszyscy wiedzą, że swoich się wspiera. Chiny oferują pomoc na każdym kroku. Na szczęście obecny polski rząd to doskonale rozumie i na takie wsparcie możemy liczyć – mówił prezes PKP Cargo w trakcie panelu „Gospodarcze potęgi na fali zmian”.

- Jego zdaniem Nowy Jedwabny Szlak jest projektem, który przyniesie korzyści także na krajowym rynku przewozów cargo. Spółka kierowana przez Macieja Libiszewskiego wpisuje się w ten projekt. - Aby się dalej rozwijać musimy mieć jednak równe szanse z transportem drogowym. Chcemy płacić za dostęp do infrastruktury kolejowej, ale za dostęp do dróg powinni też płacić nasi konkurenci – przekonywał prezes Libiszewski podczas panelu „Krajowy rynek przewozów cargo”.

Jak zaznaczył kierowana przez niego spółka jest przygotowana do obsługi zwiększonego zapotrzebowania związanego z dużymi projektami infrastrukturalnymi, które mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. PKP Cargo swoje działania planuje jednak w znacznie dłuższej perspektywie - Jestem przekonany, że przyszłość rynku przewozów cargo to przewozy kontenerowe i specjalistyczne. Jako PKP Cargo chcemy wykorzystać najbliższe lata, w których liczymy na wzrost zapotrzebowania na nasze usługi – zaznaczył.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony