Partnerzy serwisu:

PKP Cargo musi wykupić resztę AWT

Jakub Madrjas 05.05.2017 427

PKP Cargo musi wykupić resztę AWT
Fot. Fryc, SM42.pl
Minezit SE, posiadający jedną piątą akcji przewoźnika AWT, przedstawił żądanie odkupu tych udziałów przez PKP Cargo.
Minezit SE to czeska spółka kontrolowana przez miliardera René Holečka. Posiada 20 procent akcji spółki Advanced World Transport. Pozostałe 80 procent PKP Cargo kupiło od Zdenka Bakali oraz The Bakala Trust w maju 2015 roku za 103,2 mln euro (427,3  mln zł).

Jak informuje PKP Cargo, Minezit SE skorzystało z uprawnienia do żądania wszystkich udziałów w AWT przez spółkę PKP Cargo. W umowie zapisano cenę w wysokości 27 mln euro. – Zważywszy na dotychczasową dobrą współpracę z MSE, zarząd PKP Cargo rozważa alternatywne rozwiązania dotyczące formy zapłaty za realizację opcji sprzedaży – informuje PKP Cargo w komunikacie.

Po przeprowadzonej analizie zarząd PKP Cargo podejmie decyzję odnoszącą się do najkorzystniejszego sposobu rozliczenia opcji sprzedaży z punktu widzenia interesów spółki. Ponadto, zarząd PKP Cargo informuje, iż spółka posiada zabezpieczone środki na realizację opcji.

We wrześniu ubiegłego roku PKP Cargo tłumaczyło swoje straty wysokimi kosztami w spółce AWT. Jak natomiast pisaliśmy niedawno, wszystko wskazuje na to, że już niedługo skończą się problemy czeskich kopalń OKD – głównego kontrahenta AWT.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony