Partnerzy serwisu:

PKP Cargo musi mieć więcej lokomotyw. Sprawdza możliwości wynajmu

Jakub Madrjas 24.01.2018 6k

PKP Cargo musi mieć więcej lokomotyw. Sprawdza możliwości wynajmu
Fot. Marcel Raś, SM42.pl
Rozpoczyna się największy szczyt prac inwestycyjnych w historii polskiej kolei, a przewoźnicy szykują się na coraz większe utrudnienia w ruchu. PKP Cargo zaczęło szukać możliwości wynajmu dodatkowych lokomotyw.
PKP Cargo opublikowało niedawno interesujące ogłoszenie – prośbę o oferty (RFP) na realizację usług trakcyjnych. W ogłoszeniu stwierdzono, że chodzi o realizację obsługi trakcyjnej lokomotywą serii ST44m lub ST43 z drużyną trakcyjną. W tym drugim wypadku przewoźnik wynajmowałby też pracowników.

Obsługa miałaby być prowadzona w rejonie stacji Kamieniec Ząbkowicki i Kłodzko i polegać na przewozie próżnych składów ze stacji Kłodzko i/lub Kamieniec Ząbkowicki na bocznice załadunkowe oraz na przewozie ładownych składów z bocznic załadunkowych do stacji Kłodzko i/lub Kamieniec Ząbkowicki.

Ryszard Jacek Wnukowski, rzecznik prasowy PKP Cargo zapewnia, że przewoźnikowi nie brakuje taboru. – PKP Cargo ma wystarczającą ilość taboru i drużyn trakcyjnych do realizacji zakontraktowanych przewozów. Jednak w związku z postępem prac modernizacyjnych na sieci PKP PLK Spółka liczy się z koniecznością wykonywania coraz większego wolumenu przewozów trasami objazdowymi, do czego będzie niezbędna większa liczba lokomotyw, zwłaszcza spalinowych – wyjaśnia rzecznik.

Jak dodaje, postępowanie na usługi trakcyjne ogłoszone przez Dolnośląski Zakład Spółki dotyczy wysondowania możliwości znalezienia wykonawcy na okresowe przewozy w ramach tzw. ostatniej mili.

W tym roku rozpocznie się najważniejszy etap realizacji Krajowego Programu Kolejowego. Polska sieć kolejowa stanie się jednym wielkim placem budowy. Wartość zrealizowanych inwestycji ma być prawie dwukrotnie większa niż w zeszłym roku
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony