Partnerzy serwisu:

PKP Cargo zamiast spłacić współwłaściciela AWT uruchomi z nim projekt taborowy

Jakub Madrjas 13.06.2017 3,8k

PKP Cargo zamiast spłacić współwłaściciela AWT uruchomi z nim projekt taborowy
Fot. Marcel Štancl, SM42.pl
Giełdowa spółka PKP Cargo poinformowała, że dziś (13 czerwca) nastąpiło podpisanie listu intencyjnego z Minezit SE. Jego przedmiotem jest ustalenie zasad współpracy PKP Cargo i MSE nad wspólnym projektem joint-venture dotyczącym wynajmu i leasingu taboru kolejowego.
Strony zobowiązały się do zawarcia do dnia 20 czerwca 2017 r. porozumienia, w którym zostaną określone zasady realizacji projektu. Jak poinformowano, wspólny projekt ma być sposobem rozliczenia opcji sprzedaży udziałów MSE stanowiących 20% kapitału zakładowego Advanced World Transport B.V. z siedzibą w Amsterdamie. W ubiegłym miesiącu czeska spółka wezwała PKP Cargo do odkupienia tych udziałów w AVT, o czym informowaliśmy tutaj.

Zgodnie z treścią listu intencyjnego, do 30 września tego roku strony mają ustalić warunki realizacji projektu i wdrożyć go już do końca roku. W porozumieniu zaznaczono, że każda ze stron może wycofać się z realizacji projektu, jeśli nie uda się wypełnić tego harmonogramu, ale nie wcześniej niż 1 października 2017 r.

Jeżeli którakolwiek strona zadecyduje o wycofaniu się z projektu, PKP Cargo będzie musiało skorzystać z opcji i zapłacić 27 milionów euro za 20 procent akcji AWT w terminie 20 dni roboczych. Ponadto, strony ustaliły, że w przypadku podjęcia decyzji o zbyciu firmy budowlanej AWT Rekultivace a.s. z siedzibą w Havířov, MSE przysługiwać będzie prawo pierwszeństwa nabycia akcji lub przedsiębiorstwa tej spółki.

Jak informują czeskie media, właściciel Minezit SE René Holecek nie odpowiada na pytania o sprzedaż AWT i koncentruje się na rozwoju fabryki broni, w której ma 90 procent udziałów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony