Partnerzy serwisu:

PKP Cargo ma kontrakt na przewozy węgla dla Enei

inf. pras. 14.06.2016 341

PKP Cargo ma kontrakt na przewozy węgla dla Enei
Fot. PKP Cargo
PKP Cargo złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na transport węgla ze śląskich kopalń do elektrowni Enei w Kozienicach. W ramach nowego kontraktu PKP Cargo w okresie 12 miesięcy przetransportuje 1,25 mln ton węgla.
PKP Cargo zdobyło kolejny ważny kontrakt na przewozy węgla dla Grupy Enea. Największy polski przewoźnik złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na transport czarnego paliwa ze śląskich kopalń do elektrowni Enei w Kozienicach. W ramach nowego kontraktu PKP Cargo w okresie 12 miesięcy przetransportuje 1,25 mln ton węgla.

Nowa umowa przedłuża współpracę Enei z PKP Cargo. Największy polski operator realizował przewozy węgla z kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, Polskiej Grupy Górniczej (dawniej Kompanii Węglowej) i Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Kozienic również w poprzednich latach. PKP Cargo jako sprawdzony partner zapewni ciągłość działania i bezpieczeństwo dostaw paliwa do kozienickiego zakładu.

– Wygrana w toczącym się postępowaniu przetargowym to dla nas podwójna satysfakcja. Po pierwsze jest to kolejna umowa PKP Cargo z Eneą na przewozy węgla w ostatnich dwóch miesiącach. Po drugie oferta PKP Cargo została wybrana w postępowaniu przetargowym prowadzonym w formule aukcji elektronicznej, najbardziej konkurencyjnej formie przetargu – mówi Grzegorz Fingas, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych. – Kontynuacja współpracy z Eneą potwierdza jakość naszych usług i rynkowe doświadczenie, a także fakt, że nasi partnerzy z branży energetycznej mogą zawsze na nas liczyć – mówi Grzegorz Fingas.

Przewozy będą realizowane w zwartych składach o masie przesyłki min. 2,3 tys. ton netto w standardowych wagonach towarowych, tzw. „węglarkach”. 

To drugi kontrakt PKP Cargo z Eneą w ostatnich dwóch miesiącach – w połowie maja największy polski przewoźnik podpisał umowę na transport ponad 5 mln ton węgla kamiennego do elektrowni Enei w Kozienicach z kopalni LW Bogdanka. Umowa obowiązuje przez 15 miesięcy, jej wartość to 54 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony