Partnerzy serwisu:

PKP Cargo: Kolejne nowe wagony do przewozu kontenerów

Roman Czubiński 10.08.2020 4,5k

PKP Cargo: Kolejne nowe wagony do przewozu kontenerów
fot. PKP Cargo
21 wagonów do przewozu kontenerów odebrała w ubiegłym tygodniu Spółka PKP Cargo. To kolejne platformy, pozyskane w ramach umowy podpisanej ze słowacką firmą Tatravagónka na dostawę łącznie 936 wagonów do przewozów intermodalnych – informuje przewoźnik.
Od początku realizacji projektu zasób platform kontenerowych 80-stopowych serii Sggrs PKP CARGO powiększył się łącznie o 197 wagonów. – Do końca br. Spółka odbierze łącznie 300 wagonów serii Sggrs i 100 Sgmmns – zapowiada rzecznik PKP Cargo Krzysztof Losz.

W ramach podpisanej w marcu 2019 r. umowy z firmą Tatravagónka PKP Cargo zamówiło łącznie 936 wagonów do przewozów intermodalnych w trzech różnych konstrukcjach i długościach ładunkowych z terminem realizacji do 31 grudnia 2022 r. – Dzięki zakupom nowoczesnego taboru znacznie wzrosną możliwości operacyjne Grupy na rynku intermodalnym. Ma to istotne znaczenie w realizacji strategii Grupy PKP Cargo, której istotnym elementem jest rozwój przewozów intermodalnych. Ten proces już widać w strukturze przewozów Grupy, gdzie intermodal stanowi ponad 15% pracy przewozowej, czyli ponad dwa razy więcej niż 4-5 lat temu – mówi Losz. Jak przewiduje, udział ten będzie z pewnością rósł kosztem ładunków masowych, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

– Najważniejszy dla nas jest klient i oferta do niego kierowana. Sytuacja na rynku europejskim i światowym pokazuje, że rozwój w obszarze przewozów intermodalnych i rozwój usług logistycznych jest kluczową aktywnością zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. PKP Cargo uwzględnia te uwarunkowania w swojej strategii – powiedział prezes spółki Czesław Warsewicz. – Zakup platform intermodalnych to jeden z największych projektów inwestycyjnych realizowanych przez Spółkę – podkreślił.

Zakup wagonów jest kluczową inwestycją w projekcie „Wagony platformy do przewozów intermodalnych”, który otrzymał dofinansowanie ze środków pomocowych Unii Europejskiej w ramach Działania 3.2 („Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych”, Oś priorytetowa III Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020). Wartość podpisanej umowy to ponad 368 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej przekracza 183 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony