Partnerzy serwisu:

PKP Cargo jednak musi wykupić resztówkę AWT

Jakub Madrjas 03.10.2017 4,4k

PKP Cargo jednak musi wykupić resztówkę AWT
Fot. Marcel Štancl, SM42.pl
Minezit SE odstąpiła od pomysłu utworzenia joint-venture z PKP Cargo. Zamiast tego polski przewoźnik został wezwany do wykupu pozostałych akcji przedsiębiorstwa Advanced World Transport.
Minezit SE to czeska spółka kontrolowana przez miliardera René Holečka. Posiada 20 procent akcji spółki Advanced World Transport. Pozostałe 80 procent PKP Cargo kupiło od Zdenka Bakali oraz The Bakala Trust w maju 2015 roku za 103,2 mln euro (427,3  mln zł). W maju Minezit SE przedstawił żądanie odkupu tych udziałów przez PKP Cargo.

13 czerwca nastąpiło jednak podpisanie listu intencyjnego pomiędzy stronami, którego przedmiotem był wspólny projektem joint-venture dotyczącym wynajmu i leasingu taboru kolejowego. 20 czerwca udało się nawet zawrzeć porozumienie w sprawie projektu. Jednocześnie Minezit SE zgodziła się na odroczenie rozliczenia ceny opcji sprzedaży 20% udziałów w AWT

W dniu 30 września 2017 r. upływał jednak termin na osiągnięcie porozumienia w sprawie warunkowej umowy wspólników joint-venture. To się nie udało, a dziś (3 października) zarząd spółki PKP Cargo otrzymał zawiadomienie o odstąpieniu przez Minezit SE od zawartego porozumienia. Jednocześnie MSE wezwał PKP Cargo do zapłaty ceny opcji sprzedaży 15 tysięcy udziałów stanowiących 20% wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Advanced World Transport B.V. w wysokości dwudziestu siedmiu milionów euro w terminie 20 dni roboczych.

Zarząd PKP Cargo zapewnił, że spółka posiada zabezpieczone środki na zapłatę ceny opcji sprzedaży.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony