Partnerzy serwisu:

PKP Cargo inwestuje w intermodal [wideo]

Redakcja 06.09.2019 1,6k

Słupki wskazujące ilość przewozów intermodalnych nieustannie rosną także w PKP Cargo. O działaniach jakie planuje podjąć spółka by pozyskać nowych klientów rozmawialiśmy z Witoldem Baworem, członkiem zarządu przewoźnika.
– Oczekiwania klientów to przede wszystkim zapewnienie sprawnego procesu logistycznego, transportu ładunków od momentu załadunku do momentu rozładunku, od drzwi do drzwi. Temu celowi służy strategia spółki którą przyjęliśmy i która skoncentrowana jest na przewozach intermodalnych – mówi Witold Bawor, członek zarządu PKP Cargo do spraw organizacyjnych.

Największy wzrost zainteresowania połączeniami intermodalnymi PKP Cargo obserwuje na osi wschód – zachód, gdzie w ciągu dwóch lat ruch wzrósł aż czterokrotnie. Istotny jest też szlak północ – południe. Aby zapewnić sprawne przewozy na terenie kraju PKP Cargo planuje uruchamiać nowe terminale, m.in. w Zduńskiej Woli i już teraz realizuje inwestycje w tabor.

– Koncentrujemy się na inwestycjach związanych z zakupem platform intermodalnych, a także lokomotyw wielosystemowych, które będą służyły przewozom kontenerów w ruchu międzynarodowym – wyjaśnia Bawor. Nowe lokomotywy mają pozwolić docelowo na prowadzenie pociągu tą samą lokomotywą np. od terminala na wschodniej granicy Polski do miejsca docelowego w krajach Unii Europejskiej, np. do Duisburga czy Monachium.

Ponadto PKP Cargo, aby ułatwić zarządzanie terminalami, a także dostęp do usług na nich, zmienia swoją strukturę organizacyjną. – Mówimy o stworzeniu takiego podmiotu który będzie koncentrował obszar zarządzania wszystkimi naszymi terminalami kontenerowy – podkreślił członek zarządu PKP Cargo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony