Partnerzy serwisu:

PKP Cargo International chce zabudować ETCS na kilkunastu czeskich lokomotywach

Michał Szymajda 30.10.2020 6,2k

PKP Cargo International chce zabudować ETCS na kilkunastu czeskich lokomotywach
Fot: Pavel Polák, PKP Cargo International
Zarejestrowana w Ostrawie w Republice Czeskiej spółka PKP Cargo International zamierza zabudować w swoich spalinowych lokomotywach system ETCS. Chce przygotować je do kursowania także poza Czechami.
PKP Cargo International chce zabudować ETCS na nie najnowszych, ale sprawdzonych i niezawodnych lokomotywach serii 753, nazywanych popularnie „Nurkami”. Chodzi o ETCS poziomu drugiego z baseline 3. Spółka zamierza na początku zainstalować system komunikujący się z ERTMS w jedenastu spalinowozach. Rozważy też jego montaż w kolejnych 18 lokomotywach. Gwarantuje sobie w tym zakresie rozszerzenie zamówienia.

Zamawiający ocenił, że wartość całego zamówienia (z opcją), w przeliczeniu na złotówki, na około 48 milionów. PKP Cargo International chciałoby montażu ETCS w różnej konfiguracji. Na przykład na 12 lokomotywach będzie możliwość operowania w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, na dwóch dodatkowo w Polsce, na czterech natomiast w Czechach, na Słowacji i w Polsce.

Montaż ETCS ma się zakończyć na wszystkich lokomotywach na początku 2023 roku. Lokomotywy, na których się pojawią, przeszły lub przechodzą naprawy i modernizację w zakładach CZ Loko, która pozwoli im na kursowanie jeszcze przez co najmniej 10-15 lat. Co ważne: przewoźnik otrzyma dofinansowanie na ten projekt z Unii Europejskiej. Spółka córka PKP Cargo International czeka na oferty do 23 listopada 2020.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony