Partnerzy serwisu:

PKP Cargo i LTG Cargo zgłosiły do UOKiK powołanie wspólnego przewoźnika

Jakub Madrjas 24.02.2021 3,2k

PKP Cargo i LTG Cargo zgłosiły do UOKiK powołanie wspólnego przewoźnika
Fot. LTG Cargo
Narodowi przewoźnicy z Polski i Litwy – PKP Cargo i LTG Cargo – zgłosiły do UOKiK zamiar powołania wspólnego przedsiębiorstwa.
We wrześniu ubiegłego roku podpisano w Wilnie umowę o powołaniu polsko-litewskiej spółki intermodalnej z udziałami PKP Cargo i LTG Cargo Polska. Jak informowano, kapitał zakładowy spółki to około 1,3 mln zł, a do rozpoczęcia działalności operacyjnej potrzebna jest jeszcze zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wniosek w tej sprawie wpłynął do UOKiK dopiero 19 lutego 2021 roku.

Jak czytamy we wniosku, zgłoszenie dotyczy zamiaru utworzenia przez PKP Cargo oraz LTG Cargo Polska wspólnego przedsiębiorstwa ("JV" – joint venture). Ma ono działać jako operator intermodalny ładunków przewożonych w jednostkach intermodalnych na określonych odcinkach międzynarodowych, Litwa – Polska, Litwa – Włochy oraz Litwa – Niemcy. W tym zakresie nowa spółka świadczyć będzie usługi organizacji kolejowych przewozów jednostek intermodalnych typu terminal-terminal, składów całopociągowych, usługi frachtu RID (organizowanie transportu produktów niebezpiecznych) oraz w razie potrzeby usługi tzw. "ostatniej mili", tj. dostarczenia ładunku docelowo do klienta.

W myśl kontraktu nowo utworzona spółka celowa będzie operatorem logistycznym zajmującym się obsługą ładunków na trasie z Litwy przez Polskę do Europy Zachodniej. Więcej na ten temat piszemy tutaj. Warto dodać, że w ramach strategii ekspansji międzynarodowej LTG Cargo do powołanej w ubiegłym roku spółki LTG Cargo Polska dołączyła w styczniu 2021 roku spółka LTG Cargo Ukraine. Ma oferować wynajem taboru, spedycję i inne usługi transportu towarów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony