Partnerzy serwisu:

PKP Cargo i Koleje Litewskie chcą usprawnić przewóz towarów

inf. prasowa 11.05.2018 1,3k

PKP Cargo i Koleje Litewskie chcą usprawnić przewóz towarów
Fot. PKP Cargo
PKP Cargo i Koleje Litewskie umacniają współpracę w zakresie przewozów międzynarodowych. Podpisane umowy usprawnią obsługę ładunków na kolejowym przejściu granicznym między obu krajami.
W spotkaniu, które odbyło w Warszawie uczestniczyli ze strony polskiej przedstawiciele PKP Cargo z prezesem Czesławem Warsewiczem oraz zastępca Dyrektora Generalnego Kolei Litewskich, dyrektor dyrekcji przewozów towarowych Egidijus Lazauskas.

Tematem rozmów była współpraca w dziedzinie międzynarodowych kolejowych przewozów towarowych przez polsko–litewską granicę. Podpisano aneks do Porozumienia o współpracy w tej dziedzinie. Ponadto omówiono m.in. możliwości wykorzystania potencjału litewskiej stacji Mockawa i kowieńskiego terminalu intermodalnego w obsłudze pociągów kontenerowych z Chin przez Litwę do Polski, a także kwestie dotyczące digitalizacji dokumentów przewozowych oraz zastosowania listu przewozowego CIM przy przewozach ładunków z przeznaczeniem na terytorium UE.

– Nasza współpraca z partnerami litewskimi układa się prawidłowo. Utrzymywanie operatywnych kontaktów ułatwia rozwiązywanie zdiagnozowanych problemów i poprawia jakość naszej pracy przy obsłudze ładunków na styku systemów kolei 1520 i 1435 mm. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się pomyślnie wywiązać z planowanych zadań – powiedział Czesław Warsewicz, prezes zarządu PKP Cargo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony