Partnerzy serwisu:

PKP Cargo: Bezpłatne przeładunki pomocy humanitarnej w Dorohusku

inf. pra 28.04.2022 1k

PKP Cargo: Bezpłatne przeładunki pomocy humanitarnej w Dorohusku
Fot. PKP Cargo
PKP Cargo Connect udostępni do bezpłatnego korzystania część terminalu Dorohusk, gdzie będzie przyjmowana pomoc humanitarna, a następnie będzie ładowana do wagonów i transportowana do Ukrainy
Spółka PKP Cargo Connect z grupy PKP Cargo podpisała dziś (28 kwietnia) memorandum z Wołyńską Obwodową Administracją Wojskową oraz Fundacją Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce memorandum o współpracy przy transportowaniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Określa ono podstawy współpracy w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę.

Spółka poinformowała, że udostępni do bezpłatnego korzystania część terminalu Dorohusk, gdzie będzie przyjmowana pomoc humanitarna, a następnie będzie ładowana do wagonów i transportowana do Ukrainy. Zadeklarowana przez PKP Cargo Connect możliwość przeładunku i spedycji będzie możliwa po uprzednim mailowym oraz telefonicznym uzgodnieniu ładunków, które mają przechodzić przez terminal w Dorohusku.

Wołyńska Obwodowa Administracja Wojskowa Centrum koordynacyjne regionu na okres stanu wojennego prowadzi działania służące humanitarnemu wsparciu pilnych potrzeb Sił Zbrojnych Ukrainy, sił obrony terytorialnej i obrony cywilnej poprzez dostawę wagonów z Ukrainy, odbiór i składowanie pomocy humanitarnej w magazynie centralnym w Łucku oraz jej dystrybucję.

Fundacja Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce jest organizacją non-profit, która zrzesza czołowych ukraińskich inwestorów prowadzących działalność w Polsce. Rolą Fundacji będzie zakup, zbieranie, odprawa celna i wysyłka pomocy humanitarnej na Ukrainę.

- Memorandum weszło w życie w momencie jego podpisania i będzie obowiązywać przez okres stanu wojennego w Ukrainie – czytamy w komunikacie. PKP Cargo Connect podkreśla, że dysponując siecią terminali w Polsce, w tym dwóch zlokalizowanych na przejściach granicznych z Ukrainą – w Dorohusku i Medyce, wspiera działania humanitarne dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony