Partnerzy serwisu:

PKP Cargo szykuje się na dużą umowę z Grupą Azoty

Roman Czubiński 05.10.2022 3,2k

PKP Cargo szykuje się na dużą umowę z Grupą Azoty
fot. PKP Cargo
Ponad 256 mln zł – to wartość brutto umowy ramowej, którą PKP Cargo zamierza zawrzeć z Grupą Azoty. Nawozy i artykuły chemiczne do ich produkcji mają być przewożone pociągami przewoźnika zarówno po kraju, jak i za granicę – informuje zarząd PKP Cargo.
Na zawarcie ramowej umowy o współpracy zgodził się już zarząd PKP Cargo. Przedmiotem kontraktu będą usługi transportowe na rzecz spółek z Grupy Azoty. W komunikacie wymieniono sześć z nich: Grupa Azoty SA, Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Zakłady Chemiczne Police, Zakłady Azotowe Puławy, Fosfory Sp. z o. o. oraz Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol”. – Umowa określi ogólne warunki współpracy handlowej pomiędzy Spółką [tzn. PKP Cargo] a spółkami z Grupy Azoty w ramach zawieranych pomiędzy Spółką a spółkami umów handlowych – zapowiada przewoźnik.

Przewozy nawozów i innych artykułów chemicznych w komunikacji krajowej oraz międzynarodowej (import i eksport), jakie wykona dla Azotów PKP Cargo, mają łącznie wynosić maksymalnie 3,44 mln ton. Umowa ramowa ma obowiązywać do końca sierpnia 2024 r. Jej przewidywana wartość szacunkowa to 208,50 mln zł netto (256,50 mln zł brutto).

Grupa Azoty jest od dawna jednym z największych klientów PKP Cargo, uznawanym przez przewoźnika za strategicznego. Jak niedawno pisaliśmy, producent nawozów planuje zacząć wykorzystywać oprócz transportu kolejowego żeglugę śródlądową po Odrze.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony